Як доглядати за золотим ланцюгом.

Якщо ви стали володарем красивою золотого ланцюжка і хочете, щоб це прикраса прослужило вам багато років, а можливо, і перейшло у спадок, необхідно за ним доглядати належним чином. З часом вироби з золота втрачають свою колишню привабливість і блиск, забруднюються і набувають темний відтінок.
Вам знадобиться
  • - мило,
  • - зубна щітка,
  • - рушник,
  • - футляр,
  • - пральний порошок,
  • - нашатирний спирт.
Інструкція
1
Щоб видалити забруднення з золотий ланцюга, занурте прикраса в мильну воду і залиште на деякий час відмокати. Потім за допомогою м'якої зубної щітки акуратно почистіть виріб, дійте особливо обережно поблизу кріплень і застібок. Зручно чистити ланцюжок в пляшці з мильною водою, яку слід несильно потряхивать доти, поки вся бруд не зійде. Потім промийте золоту прикрасу чистою водою і обсушіть м'яким рушником.
2
Потемнілу від часу золоту ланцюг можна освіжити за допомогою цибульного соку. Натріть їм поверхню прикраси і залиште на пару годин. Залишилося лише сполоснути ланцюжок і витерти насухо рушником або м'якою серветкою.
3
Зберігати золоту ланцюг рекомендується в сухому приміщенні і в футлярі з м'якою оббивкою всередині, подалі від опалювальних приладів. Він допоможе оберегти прикрасу від пилу, світла і вологості. Не слід зберігати ланцюг разом з рештою ювелірними прикрасами в одній шкатулці, вони можуть подряпати один одного.
4
Щоб оберегти золоту ланцюг від пошкоджень і потемніння, її слід знімати під час занять спортом, на час прибирання і виконання домашніх робіт (тим більше ремонту), при купанні і використанні косметичних препаратів.
5
Перевірений і найнадійніший спосіб очистки золотий ланцюга полягає в наступному: візьміть столову ложку прального порошку і чайну ложку нашатирного спирту, залийте склянкою окропу. Ретельно перемішайте всі компоненти і занурте в розчин золотий ланцюжок, залиште на пару годин. Після цього дістаньте прикраса і обполосніть чистою водою, витріть насухо серветкою.
6
В ювелірному салоні можна придбати спеціальні, досить ефективні серветки, які відмінно справляються із забрудненнями на золотих прикрасах і значно ефективніше народних способів очистки.