Як зв'язати об'ємний бере. зв'язати зимову беретку.

В'язані шапки є модним трендом осінньо-зимового сезону. Дизайнери пропонують носити найрізноманітніші моделі, серед яких найбільшу популярність мають об'ємні берети. Зв'язати подібну річ по силам будь рукодільниці, навіть починає.
Вам знадобиться
  • - 100-150 г пряжі;
  • - спиці № 3 або 3,5;
  • - голка з великим вушком.
Інструкція
1
Для в'язання об'ємного берета вам буде потрібно пряжа середньої товщини. Дуже теплі і красиві головні убори вийдуть з вовняної або змішаної пряжі з додаванням акрилу.
2
Наберіть на спиці 80 петель і в'яжіть 3 сантиметри гумкою 1х1. Далі пров'яжіть один ряд виворітними петлями і продовжуйте в'язати гумкою ще 3 сантиметри. Гумка вийде подвійний і більш щільною.
3
Для основного полотна додайте в останньому ряду гумки 45 петель (всього повинно вийти 125 петель) і в'яжіть основним візерунком. Полотно берета можна пов'язати абсолютно будь-яким фантазійним малюнком, головне, щоб загальна кількість петель було кратно його раппорту.
4
Дуже симпатично на об'ємному берете виглядають різноманітні коси. Щоб зв'язати косичку, пров'яжіть * 2 петлі виворітними петлями, 6 петель лицьовими і 2 петлі виворітними *. Повторюйте від * до * до кінця ряду. Виворітні ряди в'яжіть по малюнку. В'яжіть таким чином 6 рядів.
5
У 7-му ряду пров'яжіть * 2 петлі виворітними петлями, 3 петлі зніміть на допоміжну спицю за роботою, 3 петлі лицьовими, перемістіть 3 петлі з допоміжної спиці на робочу і пров'яжіть її лицьовими, 2 петлі виворітними *. Повторюйте від * до * до кінця ряду.
6
На висоті 20-25 сантиметрів (залежно від того, якої глибини бере вам потрібний) перейдіть на в'язання виворітного гладдю. Одночасно з цим робіть убавкі в кожному другому ряду. Спочатку пров'яжіть разом кожну десяту та одинадцяту петлі. Потім кожну шосту і сьому, далі третю і четверту, в останньому ряду пров'яжіть разом кожні дві петлі, що залишилися петлі стягніть ниткою.
7
Нитку не варто обрізати коротко, залиште довгий «хвостик». Цією ниткою ви згодом зможете зробити шов на береті.
8
В'язане полотно зволожите і висушіть, розклавши на рівній поверхні. Виконайте середній шов вручну або прострочіть на машинці.
Корисна порада
Прикрасьте ваш бере в'язаним квіткою, брошкою або пришити оригінальну гудзик.