Як зробити французькі штори.

Французька штора має другу назву - «маркіза». Особлива привабливість таких штор укладена в легкої недбалості, безладності великої кількості складок. Маркіза виглядає мальовничо, природно, вона немов випромінює тепло рук майстра, тому прагнення до абсолютної механістичності, математично точною регулярності закладання складок тут себе не виправдовує.
Вам знадобиться
  • - тканина для штори (батист, мадаполам, шовк або інші тонкі легко драпіруються тканини білого або кремового кольору)
  • - нитки в тон;
  • - тонкі шнури в тон.
  • - пластикові або металеві кільця двох діаметрів: 0,5 см і 1,5 см;
  • - гачок для фіксації затяжних шнурів;
  • - меблеві цвяхи;
  • - дерев'яна планка шириною 5-8 см і довжиною, рівній віконного отвору мінус 1 см;
  • - кріплення для планки і дриль.
Інструкція
1
Розкроїте тканину на смуги, з яких буде зшивати штора. Ширина кожної секції в підвішеному вигляді коливається від 25 до 40 см, тому ширина полотнища повинні бути на третину більше. Так, якщо ви вибрали ширину готових полотнищ рівною 40 см, ширина викрійки повинна дорівнювати 60 см. Довжина полотнищ з урахуванням збірки повинна бути в два рази більше, ніж довжина маркізи, зібраної на шнури.
2
Відрізані полотнища пристрочите один до одного і прошийте уздовж на швейній машинці запошівним швом. Ширина шва повинна бути такою, щоб у нього було зручно вставити шнур для формування складок/
3
Уздовж нижньої кромки пристрочите оборку. Це може бути основна тканина або тканину-компаньйон, зібрана в дрібні складки. Часто для оформлення нижньої кромки маркізи використовують бахрому або мереживо з фестончатим краєм.
4
У всі вертикальні французькі шви за допомогою англійської шпильки просмикніть шнури. Довжина шнурів дорівнює висоті вікна. Кінці шнурів міцно пришийте до країв штори. Так як довжина шнурів в два рази коротше, ніж довжина штори, ваша заготівля буде повністю зібрана в неглибокі складки.
5
Розстелите штору на великому столі або на підлозі і закріпіть кінці французьких швів. Руками рівномірно розподіліть складки кожній секції уздовж втягати шнурів. Приметайте складки до шнурів вручну. Використовуйте нитки в тон тканини.
6
Уздовж швів пришийте маленькі пластикові або металеві кільця на відстані 15-20 см один від одного. Через кожен ряд колечок простягніть затяжні шнури. Довжина кожного шнура дорівнює подвійній довжині зібраної штори плюс ширина віконного отвору. До колечкам, пришитим до нижньої кромки, прив'яжіть невеликі вантажі. Це можуть бути спеціальні шторні обважнювачі або мішечки з піском. Це необхідно зробити, щоб штора легко опускалася.
7
Установчу планку оберніть тканиною і закріпіть меблевими гвоздиками. Встановіть її у віконний отвір за допомогою тримачів і саморізів. Якщо ви хочете встановити маркізу над віконним отвором, планка повинна бути на 10 см ширше віконного отвору.
8
Штору прикріпіть до настановної планці за допомогою меблевих цвяхів з таким розрахунком, щоб ширина кожної секції скорочувалася на третину. Тобто, якщо полотнище має ширину 60 см, то для прикріплення цієї ділянки штори на бруску необхідно 40 см. Надлишки тканини між швами зберіть дрібними складками і також закріпіть гвоздиками. При такому кріпленні утвориться деяка провисання, за рахунок нього верх кожної секції драпірування приймає форму першої хвилеподібною складки.
9
Розправте всі полотнища. Переконайтеся, що штора висить рівно.
10
Навпаки кожного ланцюжка кілець до планки закріпіть великі пластикові кільця. На кінці планки ще одне допоміжне кільце. Вільні кінці затяжних шнурів вставте в кільця, простягніть до допоміжного кільцю і продерніте через нього. Найдальший від допоміжного кільця натяжна шнур повинен проходити через всі кільця, прикріплені до планки, щоб виключити провисання. Наступний шнур - через всі кільця, виключаючи найдальше. І так далі.
11
Все затяжні шнури скріпіть між собою після виходу з допоміжного кільця, зав'язавши у вузол. Опустіть їх уздовж штори і закріпіть на спеціальному гачку, пригвинченими біля підвіконня.
Корисна порада
Верх французької штори виглядає не дуже акуратно, тому завжди використовуйте в комплекті з нею ламбрекен.