Як розпізнати симптоми вітрянки.

Вітрянка (вітряна віспа) відома лікарям з часів Авіценни. Свою назву хвороба отримала за віддалену схожість шкірного висипу з початковими проявами натуральної віспи. На відміну від останньої вітрянка успішно піддається лікуванню. Головне - вчасно розпізнати симптоми цього інфекційного захворювання.
Інструкція
1
Вітрянка передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Вірус поширюється швидко і він дуже заразний. Інкубаційний (прихований) період розвитку хвороби триває до 23 днів. Якщо у вашому оточенні хтось недавно хворів на вітрянку, уважно стежте за своїм самопочуттям. При появі перших симптомів - залишіться вдома і викличте лікаря.
2
Уважно огляньте шкіру на всьому тілі. Головна ознака вітрянки - висип. Вона з'являється раптово і рясно. Специфічною локалізації висипу при вітрянці не існує. Одночасно уражається шкіра на тулубі, обличчі, голові, в т.ч. під волоссям, а також слизові оболонки рота і статевих органів.
3
Зверніть увагу на зміну висипки. Для вітрянки характерно поява рожевих цяток в перший день гострого періоду хвороби. Через кілька годин вони починають підніматися над шкірою, перетворюючись на горбики. Далі на їх місці з'являються прозорі блискучі бульбашки, які схожі на краплі води і мають діаметр 1-5 мм. Кожен такий пухирець оточений червоно-рожевим обідком. Через 2-3 дні пухирі прориваються, рідина витікає, утворюється світло-коричнева скоринка. Приблизно через тиждень скоринка відпаде.
4
Особливість висипки при вітрянці в тому, що вона виникає і зникає хвилеподібно. Нові висипання з'являються щодня. На шкірі хворого поруч знаходяться і знову утворилися цятки, і бульбашки з рідиною, і підсихаючою скоринки.
5
Шкірний висип супроводжується сильним свербінням. Якщо хворий буде часто стосуватися запалених місць, чесати і травмувати їх, до вітрянки може додатися вторинна інфекція - нагноєння у відкритих ранках.
6
Слідкуйте за температурою тіла. При вітрянці вона піднімається до 38-39оС. Приймати жарознижуючі ліки потрібно за призначенням лікаря, особливо хворим дітям. На тлі високої температури можуть виникнути сильні головні болі, а в особливо важких випадках - судоми.
7
До неспецифічних симптомів вітрянки відноситься значне погіршення загального стану організму. У людини пропадає апетит. Він стає млявим. Хворі діти багато вередують і погано сплять.