Як заархівувати папку з фотографіями. Як заархівувати папку боьшого розміру.

Деякі файли рекомендують зберігати у вигляді архівів. Це дозволяє заощадити місце на жорсткому диску або записати більше даних при використанні DVD-носіїв. Іноді архівування застосовують для установки паролів, запобігаючи небажаний доступ до даних.
Вам знадобиться
  • - 7z;
  • - WinRar.
Інструкція
1
Для початку скачайте програму 7z або інший архіватор. Можете використовувати програми WinRar або WinZip. Встановіть обрану утиліту і виконайте перезавантаження комп'ютера. Скопіюйте всі необхідні фотографії в окрему папку . Для цього скористайтеся стандартним провідником Windows або файловим менеджером, наприклад Total Commander. Клікніть правою кнопкою миші по створеній папці і наведіть курсор на пункт 7z. У розгорнулося меню вкажіть параметр «Додати до архіву».
2
Введіть назву майбутнього архіву. Виберіть із запропонованих варіантів формат архіву. В графі «Рівень стиснення» виберіть пункт «Ультра». Це дозволить максимально зменшити розмір архіву. Якщо ви хочете записати великий обсяг даних на кілька CD-носіїв, то розгорніть меню «Розбити на томи» і виберіть пункт 650М - CD. Ви також можете самостійно задати розмір елемента архіву, якщо вам потрібно встановити певні обмеження. Зазвичай такий метод використовують перед завантаженням архівів на файлообмінні ресурси з обмеженням за розміром одного файлу.
3
Знайдіть меню «Шифрування» і введіть два рази однаковий пароль. Це дозволить запобігти небажаному доступу до ваших фотографій. Метод шифрування можете вибрати будь-який. Не використовуйте прості паролі, якщо дійсно хочете захистити інформацію в архіві. Після підготовки параметрів архівації натисніть кнопку «Почати» і дочекайтеся завершення роботи утиліти.
4
Якщо ви розбивали архів на блоки, то для читання даних вам будуть потрібні всі отримані елементи. Тобто для успішної розпакування архіву необхідна наявність всіх його складових частин. В даному випадку краще не зберігати архіви на кількох носіях, а якомога швидше переписати і на жорсткий диск.
Зважаючи обмеженого вільного простору на жорстких дисках або переносних носіях, деякі потрібні файли і папки доводиться стискати. Це робиться для зменшення обсягу, займаного файлом на носії інформації. У стандартних архиваторах файли можуть стискатися на 20-95% від початкового розміру. Точний відсоток стиснення залежить від типу стисливих файлів.
Вам знадобиться
  • Початкові навички роботи з персональним комп'ютером і доступ до файлу, який необхідно стиснути.
Інструкція
1
Відкрити папку, в якій міститься потрібний файл (або папка).
2
Кликнути по файлу правою кнопкою миші. У списку дій вибрати строчку «Додати до архіву ...». Після цього з'явиться діалогове вікно «Ім'я і параметри архіву».
3
У вікні на першій вкладці є кнопка «Обзор», яка призначена для завдання директорії розташування майбутнього архіву.
4
Можна також вказати «Ім'я архіву» (якщо необхідно змінити назву). Далі звичайно вибирається тип архіву - на вибір надається два варіанти (RAR і ZIP).
5
Після настройки необхідних характеристик майбутнього архіву можна натискати кнопку «ОК» (внизу діалогового вікна «Ім'я і параметри архіву»). Розпочнеться процес стиснення.
6
Процес архівування файлів і папок супроводжується діалоговим вікном «Створення архіву». В цьому вікні є 5 кнопок: - Кнопка «Параметри операції» - дозволяє налаштувати параметри процесу. «Метод стиснення» - встановлює швидкість і якість стиснення (чим вище швидкість, тим менше стискається файл) - Кнопка «Фоновий режим» - згортає вікно архівування в трей (створює значок на панелі завдань); - Кнопка «Пауза» - тимчасово призупиняє процес архівування ; - Кнопка «Скасувати» - скасовує процес архівування; - Кнопка «Довідка» - викликає розділ довідки Windows, пов'язаний з процесом архівації.
Зверніть увагу
Тривалість стиснення залежить, головним чином, від вихідного розміру стискуваного файлу (або папки). Також швидкість архівування може залежати від характеристик самого комп'ютера і від версії архіватора.