Як дізнатися азимут.

Кожному хоч раз у своєму житті доводилося гуляти в лісі і замислюватися про те, що робити, якщо заблукаєш. Орієнтуватися на місцевості можна по-різному, способів багато, найпоширеніші - компас і добре переглядаються предмети навколишньої місцевості.
Інструкція
1
Азимут - це кут, який утворюється між напрямом на який-небудь добре проглядається предмет місцевості і напрямом на північ. Азимут и обчислюються по ходу годинникової стрілки і величина їх - від 0 до 360 градусів. Щоб визначити магнітний азимут об'єкта, візьміть компас і встаньте обличчям до позначеного об'єкту.
2
Покладіть компас на горизонтальну рівну поверхню лицьовою стороною вгору і повертайте то вліво, то вправо, поки стрілка компаса синім намагніченим кінцем встановиться навпроти букви С. Це і є напрям на північ.
3
Тепер на скляну кришку компаса покладіть сірник таким чином, щоб один кінець її пройшов через центр компаса, а інший був би спрямований на обраний предмет місцевості. Подивіться крізь скло на дно компаса і прочитайте цифру, яка знаходиться під зовнішнім кінцем сірника. Ця цифра показує величину азимута.
4
Азимут можна визначати ще й на карті. Для цього покладіть на бічній край карти компас, поверніть карту так, щоб її бічній обріз збігся з напрямком магнітної стрілки компаса на північ. Верхній обріз карти повинен знаходитися над буквою С. Потім знайдіть на карті точку, з якої почнеться рух, з'єднайте її прямою лінією з предметом, до якого необхідно прийти. Після пересуньте компас таким чином, щоб його центр опинився на вихідній точці. Риса на карті розташується навпроти певної цифри на компасі, яка і покаже значення азимута.
5
Азимут , розрахований з точки стояння на предмет місцевості, називається прямим магнітним азимутом. Щоб знайти зворотну дорогу, нерідко користуються поняттям зворотного азимута, який на 180 градусів відрізняється від прямого. Щоб визначити зворотний азимут, необхідно до прямого азимуту додати 180 градусів, якщо він менше 180 градусів; або відняти, якщо він більше 180 градусів.
Корисна порада
Не рекомендується піднімати компас до рівня очей - знижується точність виміру.