Як навчитися програвати.

Є люди-переможці, а є переможені. І ті, й інші терпіли в житті поразки. Тільки перші їхні пережили, а другі - ні. Однак свій рух до перемог починати ніколи не пізно. І вміння програвати необхідно на шляху до успіху.
Інструкція
1
Визнавайте помилки відразу. Люди нерідко відстоюють свою позицію з упертості. Вони вже зрозуміли, що неправі, але, тим не менше, продовжують приводити різні аргументи на свій захист. Проблема в тому, що рано чи пізно поразка все одно доведеться визнати, при цьому ви можете виставити себе не дуже розумною людиною, що намагаються виправдати свідомо невірну точку зору. Визнавши свою помилку ви, навпаки, покажете опонентові, що ви розумні. Крім того, ви заощадите свій і чужий час.
2
Говоріть правду. Не варто стверджувати, що ви - професіонал в якійсь сфері діяльності, якщо це не так. Якщо вступаєте в суперечку, відразу позначайте свою компетенцію. В цьому випадку ніхто не буде вас «тиснути» аргументами і називати «профаном». Більш того поставляться з розумінням і пояснять незрозумілі вам речі. Якщо у вас немає в чомусь впевненості, то не соромтеся говорити про це («Я, звичайно, не впевнений, але мені здається ...»)
3
Аналізуйте причини ваших програшів. Помилки виникають або через незнання (але їх важко назвати програшем), або в результаті перемоги почуттів над розумом. Людиною опановують злість, образа чи роздратування, він втрачає здатність до логічного міркування і в підсумку зазнає поразки. Тому відкладіть «на потім» роздуми про те, що треба було сказати в тому чи іншому суперечці. Ви були в іншому емоційному стані і, швидше за все, не могли тверезо оцінити ситуацію. Краще згадайте момент, коли ви втратили контроль над собою і стали жертвою власних пристрастей.
4
Знайдіть свою слабкість. Якщо вам прикро за програш, подумайте чому. Ви напевно відшукайте якийсь ваш пунктик. Саме він є першопричиною вашої образи. «Посмаков» його. Постарайтеся образити себе, робіть це якомога більш агресивно. Ви побачите, що все не так вже й страшно. І коли хтось в наступний раз зачепить вашу слабкість, ви будете реагувати менш болісно.
5
Розглядайте найгіршу ситуацію з усіх можливих. Відповідайте собі, що буде, якщо ваша теорія виявиться невірною? Які неприємності вас чекають? Чи з них вихід? Розробіть план на випадок провала.Только не використовуйте ситуацію програшу занадто докладно, інакше налаштуєте себе на нього.
6
Відмовтеся від переходу на особистості. Доводьте свою точку зору, а не знущайтеся над співрозмовником. Краще розглядайте його як джерело інформації.
Корисна порада
Якщо після програшу, залишилася образа, не треба зривати зло на рідних і близьких. Пограйте в комп'ютерну гру, побоксує, зробіть серію фізичних вправ. Як не дивно, ці дії ефективно знімають психологічну напругу.