Як замінити проводку в будинку. Як замінити електрику.

Якщо у вас вийшла з ладу стара проводка і ви боїтеся пожеж від нестабільного електропостачання, вам необхідно замінити проводку в будинку. Заміна електромережі забезпечить стабільність і впевненість, ви не будете переживати за близьких і цінне майно під час відсутності.
Вам знадобиться
 • - провід;
 • - електрокоробах;
 • - шурупи-саморізи з дюбелями;
 • - перфорована дриль з победітовим свердлом по бетону;
 • - плоскогубці;
 • - бокорізи;
 • - ізоляційна стрічка;
 • - індикаторна викрутка і викрутка "+".
Інструкція
1
Для вибору виду нової електропроводки в першу чергу з'ясуйте, з чого складаються стіни. Якщо ваш будинок побудований з монолітного залізобетону, то в стінах з такого матеріалу робіть проводку зовнішнього типу.
2
Для заміни проводки зовнішнього типу приготуйте провід, розрахунок електропровідності якого слід проводити в залежності від можливих навантажень на мережу в КВтч, електрокоробах з площею перетину більше товщини дроти з ізоляцією, шурупи-саморізи з дюбелями (зазвичай вистачає 25-35 мм ). Крім того, вам знадобляться інструменти: перфорована дриль з победітовим свердлом по бетону, діаметр якого відповідає діаметру дюбеля, плоскогубці, бокорізи, ізоляційна стрічка, індикаторна викрутка і викрутка «+».
3
Для початку робіт розмітьте олівцем або маркером місце прокладки проводу. Для того щоб майбутня проводка візуально виглядала більш естетично, використовуйте схил або рівень і виконайте розмітку строго вертикально або горизонтально.
4
Просвердлите отвори під дюбеля точно по планованої лінії на відстані не менше 25-40 см один від одного. Відступайте від країв короба не більше ніж на 7-12 см. Вставте дюбелі в отвори, прикладіть короб стіні і зафіксуйте його шурупами. Слідкуйте за тим, щоб короб не прогинався.
5
Зачистіть кінці підготовленого дроти, вимкніть подачу електрики на кімнату і підключіть провід до місця подачі електроенергії на нову проводку , знеструмивши стару. Заізоліруйте оголені дроти.
6
Прокладіть дріт в короб і підключіть його в ремонтовану мережу таким же способом. Увімкніть подачу електрики і перевірте індикаторною викруткою, де знаходиться фаза. Фаза повинна бути ліворуч, якщо це розетка або вимикач, і на язичку, якщо це патрон для лампочки.
7
У разі неспівпадання фази відключіть подачу електрики на кімнату і перекиньте дроти. Заізоліруйте їх ізоляційною стрічкою.
8
Заключним етапом заміни проводки в будинку служить монтаж кришки електрокоробах. Дотримуйтесь правил електробезпеки при роботі з напругою 220-240 В. Для цього не торкайтеся оголених ділянок дроту, не переконавшись у відсутності напруги.
Потужність сучасних побутових приладів постійно зростає, одночасно з цим збільшується і їх кількість. Настає момент, коли стара електропроводка вже не відповідає необхідним параметрам і її потрібно міняти. Зробити це досить нескладно.
Вам знадобиться
 • - новий електропровід необхідного перетину,
 • - перфоратор з зубилами у формі ложки і піки,
 • - разводочние коробки,
 • - ізолента,
 • - нові вимикачі і розетки (якщо потрібна заміна старих вимикачів і розеток),
 • - суха шпаклювальна суміш.
Інструкція
1
Розмітьте стіни будинку в тих місцях, де буде проходити новий провід. У місцях розгалужень дроти расчертите отвори під разводочние коробки. Таку ж розмітку зробіть в тих місцях, де будуть знаходитися нові розетки і вимикачі. Провід повинен прокладатися в стіні горизонтально або вертикально.
2
Не економте на довжині дроти, укладаючи його по похилій лінії. У майбутньому, коли місце проходження дроти ви вже забудете, його легко можна пошкодити, роблячи отвори в стіні для різного роду кріплення. Якщо провід лежить тільки у вертикальному та в горизонтальному положенні, його місцезнаходження легко визначити, орієнтуючись на положення вимикачів, розеток та разводочних коробок.
3
Для монтажу нової проводки вибирайте жорсткий трижильний провід, в якому перетин однієї жили повинно бути не менше 2,5 квадратних міліметрів. Третю жилу використовуйте як дроти заземлення при підключенні його до розеток (всі сучасні розетки євро стандарту мають контакт захисного заземлення).
4
За допомогою перфоратора по розмітці на стіні зробіть поглиблення під разводочние коробки, розетки і вимикачі. Потім зробіть канавку (штробу) в тих місцях, де вони з'єднуються між собою і де, відповідно, буде проходити електропровід.
5
Прочитайте інструкцію на упаковці сухий шпаклювальною суміші. Приготуйте шпаклівку по цій інструкції. Вставте і закріпіть за допомогою шпаклівки разводочние і посадочні коробки під розетки і вимикачі. Укладіть провід в штробу, закріплюючи його шпаклівкою через кожні 60 см. У місцях з'єднання і закінчення проводів залиште вільні кінці довжиною 7 - 12 см (для скручування проводів між собою, а також для підключення розеток і вимикачів).
6
Дочекайтеся, коли шпаклівка затвердіє. З'єднайте і заізоліруйте ізолентою дроти в разводочних коробках між собою, у відповідності зі схемою електропроводки. Встановлення та під'єднання вимикачі, розетки та освітлювальні прилади. Підключіть нову електропроводку до знеструмленими електролічильника.