Як укоренити лимон.

Щоб допитися успіхів у вирощуванні кімнатного лимона, необхідно правильно за ним доглядати і черенковать, тобто розмножувати. Для цього існує кілька способів, але один з найефективніших - за допомогою теплички. Так як же правильно укоренити декоративний лимон?
Вам знадобиться
  • - керамзит,
  • - ножиці,
  • - грунт для цитрусових,
  • - пісок,
  • - пластикова пляшка,
  • - «Корневин».
Інструкція
1
Необхідно підібрати визрілий втечу з добре сформованими листям для майбутнього живцювання і розділити на живці. Зробіть зріз гострим ножем нижче бруньки на три міліметри, видаліть два нижніх листа, а наступні два-три залиште. Якщо листя занадто довгі - укоротите їх на дві третини звичайними ножицями. Верхній зріз повинен бути вище листа на п'ять міліметрів. Таким же чином підготуйте решту живці та поставте їх у розчин «Корневин».
2
Потім слід підготувати майбутню тепличку, для цього вам знадобиться звичайна пластикова пляшка (дволітрова). У тому місці, де закінчується горловина пляшки, обріжте її по колу, зрізавши горлечко. На дні проробіть кілька отворів для стоку зайвої води. Горлечко пляшки міцно і легко сяде на нижню частину.
3
Засипте на дно ємності шар керамзиту або дрібних каменів (що виконують функцію дренажу) і шар піску, засипте практично до країв підготовленої грунтом, що складається з грунту для цитрусових рослин і піску в пропорції один до одного. Увіткніть живці на два-три сантиметри і рясно полийте, щоб вода виступила на піддон. Злийте надлишки води і накрийте держак шийкою, поставте в світле і тепле місце. Оптимальна температура для утримання паростків - 25 градусів.
4
Під час вкорінення живців не потрібно їх поливати. Після того як рослина вкорениться, а це можна побачити крізь пляшку, обережно пересадите в підготовлені горщики, ємність яких повинна становити один літр.
5
Розташуйте саморобну тепличку таким чином, щоб на лицьову частину листя падало якомога більше денного світла. Сонячне світло просто необхідний для рослини, оскільки формує процес фотосинтезу. Бажано, щоб всі листочки отримували потрібну кількість світла, так наприклад, держак з трьома листами вкорениться швидше, ніж рослина з одним листочком.