Як вирощувати оливки.

Оливкове дерево - це вічнозелена рослина, яка у відкритому грунті виростає заввишки від 4 до 10 метрів. У кімнатних умовах воно, звичайно, ніколи не стане таким високим, але отримати ароматні оливки цілком можливо.
Вам знадобиться
  • - держак оливи;
  • - пісок;
  • - легка грунтосуміш;
  • - горщик.
Інструкція
1
Рослина розмножують живцями, взятими з однорічного приросту або ж кореневими нащадками. Посадковий матеріал заготовляють на початку літа. Живці наріжте чистим ножем, обробіть їх препаратом «Корневин» або «Епін» (відповідно до інструкції, зазначеної на пачці) і висадіть у вологий пісок.
2
Також можна посадити і кісточки оливи (насіння продають у спеціалізованих магазинах), але вони мають низьку схожість (з п'яти насіння зійде тільки одне або два), тому краще посадити більше. Проростає насіння довго, перші сходи очікуйте через 2-3 місяці.
3
Після посадки оливі необхідно створити хороші умови для розвитку: високу вологість і хороше освітлення. Температура повітря в приміщенні повинна бути не нижче 20 градусів.
4
Сіянці пересадите в горщик на постійне місце, як тільки вони зміцніють. Приготуйте для них субстрат з чистого річкового піску, садової та дернової землі в пропорції 2: 1: 1. У грунтосуміш добре додати торф і трохи вапна-пушенки, приблизно сірникову коробку на 1 кг ґрунту.
5
Горщик для посадки рослини слід вибирати керамічний. На дно насипте дренаж з керамзиту, так як оливкове дерево не любить застою води.
6
Поставте горщик з деревцем на підвіконня вікна, що виходить на південь або південний захід. Влітку регулярно і рясно поливайте, підгодовуйте мінеральними і органічними добривами два-три рази на місяць.
7
Якщо ви бажаєте, щоб ваша олива зацвіла, переносите рослина взимку в прохолодне місце з температурою не більше +10 градусів, однак оптимальним варіантом буде +5. В таких умовах квіткові бруньки загартуються, і навесні деревце зацвіте.
8
Олива, вирощена з насіння, зацвіте на десятий рік після посадки, а з держака або кореневого сина - на п'ятий.
9
Щоб отримати плоди, слід опиліть квітки за допомогою м'якого пензлика. Оливки дозріють через 90-100 днів.