Як замінити фундамент будинку.

Наскільки довго простоїть ваш будинок залежить від фундаменту. Саме фундамент є основоположною будь-якої будівлі. Розташований на неякісному грунті він може призвести до осаді будинку, що сприяє пошкодження стін, які виражаються у вигляді вертикальних тріщин. На його руйнування також можуть вплинути і погодні умови, такі як дощі і танення снігу. Так що від пошкодження фундаменту ні хто не застрахований. І якщо все ж будинок дав осадку, це може означати тільки одне - пора замінити фундамент. Для цього зовсім не обов'язково викликати фахівців. З цією хоч і не легким завданням можна впоратися самостійно.
Вам знадобиться
  • - домкрат;
  • - жердини (11-18см в діаметрі);
  • - дощаті прокладки (товщина 50-60см, довжина 50-80);
  • - чурки;
  • - шлямбур;
  • - лом;
  • - кувалда;
  • - кирка;
  • - цеглу або блоки.
Інструкція
1
Звільніть цоколь від грунту на кілька метрів (від 1 м), щоб було достатньо місця для проведення ремонтних робіт. Це можна зробити за допомогою лопати або брухту, якщо грунт занадто твердий.
2
Відступіть від кута будинку 1,2 метра і розберіть ділянку старого фундаменту .
3
Після того як ділянка розібраний, під нижній вінець встановіть домкрат. Домкрат слід встановлювати на прокладці, що б він не йшов у грунт під вагою. Прокладкою може послужити міцна жердина великого діаметра (жердина не повинна зламатися під тиском). Для більш безпечної роботи придбайте спеціальну прокладку під домкрат.
4
Візьміть рівень і перевірте їм положення нижнього вінця. Він повинен стояти рівно, без будь-яких відхилень. В іншому випадку новий фундамент буде закладено неякісно, що позначиться на його терміні експлуатації.
5
Поруч з домкратом, на такий же прокладці, встановіть цурку і, звільнивши, вийміть домкрат. Замість чурки також можна використовувати відрізок від звичайного бруса.
6
Виконайте дану операцію з усіма чотирма кутами будівлі і місцями перетину стін.
7
Тепер укладіть цеглу або блоки під кожним кутом і перетином стін. Це створить додаткову опору для проведення заключних робіт. Починайте кладку цегли з перетину стін. Коли фундамент під стінами буде готовий, тугіше саму операцію зробите і під зовнішніми стінами, здійснюючи кладку від одного кута до іншого.
8
Зачекайте поки новий фундамент трохи підсохне і вийміть з під вінців чурки або бруси.
9
Після закінчення доби перевірте фундамент рівнем. Все має бути рівно, без будь-яких відхилень.
Зверніть увагу
Заміна фундаменту на початку і в кінці зими може принести безліч проблем в майбутньому. При таненні снігу вода може підмити фундамент, що призведе до його руйнування і осіданні будинку набагато раніше. Тому в осінньо-зимовий період заміна фундаменту небажана.
Корисна порада
Не чекайте поки будинок дасть сильну осадку. Як тільки помітите на фундаменті або стінах будівлі тріщини - негайно приступайте до ремонту. Своєчасно проведені ремонтні роботи допоможуть уникнути повної заміни фундаменту.