Як робити каркасний будинок.

Споруда каркасного будинку, як і будь-яке будівництво, проводиться в кілька етапів. Вони дозволяють точно і без суєти звести житлове або виробниче будова без зайвих витрат. За рахунок передових технологій каркасний будинок будується набагато швидше традиційних варіантів, наприклад, цегельних.
Вам знадобиться
  • - плита OSB;
  • - дерев'яні бруси різного перерізу;
  • - покрівельний матеріал;
  • - статева дошка;
  • - утеплювач;
Інструкція
1
Проведіть підготовку ділянки. Проведіть розмітку кутів каркасного будинку . Потім з території, де буде розташований будинок плюс один метр або більше по периметру видаліть трав'яний покрив. Ділянка засипте грунтом і розрівняйте його.
2
Залийте стрічково-стовпчастий фундамент. Для цього пробурити шурфи по периметру будинку . Зробіть на дні піщану подушку, прокладете гідроізоляцію і встановіть арматуру. Забетонують шурфи, вийдуть стовпи. За їх контуру встановіть опалубку, сформувавши в ній армований ростверк. Покрийте його гідроізоляцією після затвердіння.
3
Встановіть на стрічці (ростверку) обв'язку. По периметру фундаменту прикріпіть дошки, попередньо просочені антисептиком, на анкерні болти. Змонтуйте на них поперечні балки, сформувавши нижнє перекриття будинку . Потім є два варіанти і обидва правильних. Перший - обшийте її знизу вітрозахисної плитою, покладіть мінеральну вату, покрийте пароізоляційній плівкою і зашейте його чорновим підлогою. Другий - залиште відкритим каркас нижнього перекриття і відразу на ньому встановіть каркас стін, а обшивання та утеплення проводите одночасно по всьому будинку після установки покрівлі.
4
Встановіть на нижньому перекритті каркас стін першого поверху. Додатково зафіксуйте деякі ділянки, щоб попередити деформації. На верхньому периметрі стін першого поверху зробіть набивку дошками, для перекриття стиків. Тим самим вийде друга обв'язка.
5
Зробіть міжповерхове перекриття каркасного будинку і стіни мансарди. Операції аналогічні споруді першого поверху.
6
Поставте на фронтонах мансардного приміщення коник даху. Змонтуйте дві опорні балки через всю довжину котеджу. На балках встановіть кроквяну систему. Після цього підготуйте дах відповідно до передбачуваного використанням виду покрівельного матеріалу.
7
Обшийте стіни плитою OSB. Прокладіть комунікації - водопровід, систему опалення, електропроводку, вентиляцію, димохід, каналізаційну систему. Встановіть утеплювач, найкраще підходить мінеральна вата, на стіни, дах та перекриття. Змонтуйте парозахисту, зробіть внутрішню і зовнішню (цоколь і фасад будівлі) обробку. Проведіть чистової ремонт в кімнатах. Протестуйте системи водопостачання електрики, опалення та каналізації.