Як плести тасьму.

Найдавніша техніка плетіння тасьми - використання спеціальних дощечок. Шнури застосовувалися як пов'язок на голову, в оздобленні одягу. Шиття з тасьми - це можливість отримати гарний візерунок на комірі, манжетах, серветці. Якщо використовувати готову тасьму, особливих навичок не потрібно. Сплетіть її самостійно - і ви отримаєте прикраса ручної роботи.
Вам знадобиться
  • - атласні стрічки;
  • - мотузки;
  • - смужки шкіри.
Інструкція
1
Для плетіння тасьми можна використовувати шкіру, мотузку, нитки, атласні стрічки. Існують різні способи її виготовлення. Зв'яжіть тасьму гачком, спицями або сплетіть в техніці «макраме». Використовуйте кольорові нитки і стрічки.
2
Заплетіть тасьму як косичку, з трьох стрічок - це найпростіший варіант. Заплетіть косичку з чотирьох, шести стрічок. Тасьма з чотирьох стрічок плететься так: зав'яжіть всі стрічки в вузол. Спочатку крайню праву перекиньте через стрічку знаходиться поряд, зверху. Потім третю стрічку перенесіть поверх четвертої. Що опинилися в середині стрічки перехрестите зліва направо між собою.
3
Тасьма з шести стрічок плететься трохи інакше, але принцип дій такий же. Розподіліть стрічечки рівно, відзначте їх за рахунком. Почніть з четвертої правої стрічечки, перехрестите її з третьої і виведіть за крайні знизу. Таким же чином перехрестите п'яту і другу стрічечки, перехлест повинен вийти поверх попереднього. Так само, справа наліво переплітайте крайні шнури. Повторюйте прийоми, на всю довжину стрічок, потім закріпіть їх між собою вузлом.
4
Ті, хто вміє в'язати гачком, знають, як сплести ланцюжок з повітряних петель. Таку ж ланцюжок можна зробити просто, пальцями, без використання гачка.
5
Візьміть мотузку або стрічку, зав'яжіть вузол, так, щоб утворилася перша петля. Потім, просмикніть в неї вказівний і великий пальці. Зачепите нитку і витягніть крізь петлю. Повторюючи рух, кожен раз ви будете створювати нову петлю. Візьміть не одну, а дві різнокольорові нитки - тасьма вийде зовсім інший. Отриману таким чином ланцюжок можна обв'язати з двох сторін гачком, а можна залишити як є.
6
Якщо використовувати в роботі смужки шкіри, можна виготовити плетену тасьму -пояс. Наберіть шість смужок шкіри, зав'яжіть їх у вузол, або закріпіть, загруз за спинку стільця. Візьміть крайню ліву смужку, пропустіть поверх другий, потім під третьою, поверх четвертої, під п'ятою і поверх шостий.
7
Смужку залиште, тепер візьміть другу зліва. Перекиньте її поверх третьої, під четвертої, поверх п'ятої, під шостий і поверх, тієї, що була горизонтальною в попередньому ряді. Повторіть дії з третьої, четвертої, п'ятої та шостої смужками, чергуючи їх щоразу так, щоб вийшла плетінка. Таку тасьму можна використовувати як пояс, закладку для книги. Якщо зібрати більшу кількість смужок, можна сплести сумочку для мобільного телефону.
Корисна порада
З тасьми можна робити прикраси для трикотажних виробів. Переплетіть тасьми в кілька квіток, зберіть метелика.