Як зробити батіг самому. Як зробити батіг пастуха.

Батіг вважалася однією з найважливіших приладдя пастуха або вершника. Ще в давні часи батіг служила знаряддям покарання. Сьогодні обзавестися красивою батогом не так просто, зате при певному бажанні її можна зробити самому - і у вашому будинку з'явиться декоративний елемент для прикраси інтер'єру.
Вам знадобиться
  • - сириця;
  • - ніж;
  • - дерев'яна заготовка для пужалном;
  • - будівельний лак
Інструкція
1
Сировиною для батоги служить недублених шкіра - сириця, просочена жиром. Розкрій заготовки для нижнього коліна майбутньої батоги буде являти собою кілька довгих смужок шириною 4-6 мм. Щоб досягти цього, ріжте смужки по спіралі, або по діагоналі. Потім відзначте на шматочку сириці смугу, що відповідає загальній ширині всіх смуг майбутньої батоги. Продовжіть розмітку і відміряйте потрібну кількість однакових по ширині смуг, залишаючи при цьому 10 см від краю сириці для кріплення хлиста.
2
Після розмітки можете приступати до розрізання смуг по лініях і подальшого розведення рівної кількості смуг в протилежні сторони для зручності плетіння. Потім, забираючи по рівному числу смуг з кожної зі сторін і переміщаючи їх у напрямку стрілки. Дуже важливо дотримувати наступне умова - всі смужки укладайте симетрично і рівномірно, щоб вони не перекручувалися між собою.
3
Коліно формується за допомогою конусоподібного вкладиша з сириці. Збільшення діаметра коліна доцільно завершити приблизно в 5-7 см від краю кільцевої петлі. На залишився ділянці плетіння можете продовжувати вже без вкладиша. На наступному етапі необхідно протягнути відрізок без вкладиша в сполучне кільце, зігнути його у вигляді петлі, де таке кільце зможе без зусиль поміститися. Після цього можете продовжувати плетіння таким способом решти батоги.
4
Далі закріпіть вільні кінці, протягнувши їх між смужок, що знаходяться на утолщении. Краю подровняйте і акуратно розріжте їх у вигляді бахроми. Після цього можете починати плетіння нових колін з таким розрахунком, що кожне наступне коліно буде товщі попереднього, для чого доведеться задіяти вже не чотири, а шість і більше смужок.
5
Залишилося виготовити хлист і пужално. Хлист виготовляється з декількох відрізків методом зрощування, після чого кріпиться до останнього коліна. Пужално ви можете зробити з невеликого шматка дерева, який слід прикріпити до пасової частини батога. За допомогою ножа можна надати дерев'яної частини деякий витонченість і покрити її лаком.