Як правильно скласти комерційну пропозицію. Як правильно скласти карту клієнта.

Для успішних продажів необхідно правильно скласти комерційну пропозицію. По суті, воно відрізняється від прайс-листа або звичайною презентації продукції, комерційна пропозиція має спонукати клієнта здійснювати покупку або скористатися пропонованою послугою.

Є кілька призначень комерційної пропозиції:

  • несе в собі інформацію про пропозицію з вмістом комерційних умов;
  • переконує потенційного клієнта, що вашу комерційну пропозицію найбільш точно відповідає його потребам і потребам;
  • створити позитивний імідж вашому підприємству.

Щоб скласти комерційну пропозицію, не варто шукати аналоги у вигляді певного зразка комерційної пропозиції, оскільки ситуації, що вимагають його складання, дуже різні. Щоб написати комерційну пропозицію, можна керуватися такими принципами: Письмове комерційну пропозицію потрібно складати з урахуванням наступних моментів:

  • чітко позначити вигоду;
  • ясність і лаконічність тексту.

Чітке позначення вигоди комерційного предложенія.Оформіть комерційну пропозицію необхідно з зазначенням технічних параметрів, а також з описом яку вигоду дають представлені технічні параметри.Ясность і лаконічність тексту комерційного предложенія.Чтоби скласти комерційну пропозицію, потрібно враховувати лексикон аудиторії. Неприпустимо використовувати громіздкі і абстрактні терміни та фрази в тексті, текст повинен бути доступним. Не варто навантажувати читача хитромудрими словами, він повинен з легкістю уявити те, що представлено в комерційній пропозиції. Намагайтеся висловити основну думку на самому початку пропозиції, сам текст комерційної пропозиції повинен бути лаконічний і простий для сприйняття. Не варто повідомляти загальні думки, краще вказати на конкретні факти. Текст комерційної пропозиції повинен бути конкретним, слід дати зрозуміти клієнтові, що конкретно ви пропонуєте, з ким він має справу, що від нього вимагається. Тому комерційна пропозиція має бути зрозумілим і ясним. Не варто вживати слова в найвищому ступені, наприклад, кращий, унікальний, видатний, найкрасивіший і інші подібні описи вас і вашої продукції. Хвалебні фрази повинні йти від ваших клієнтів, їх можна підкріпити статистичними даннимі.Опішіте в комерційній пропозиції стисло кроки клієнта в тому випадку, якщо він прийме позитивне рішення або у нього виникнуть питання. Комерційна пропозиція повинна пропонувати потенційним клієнтам шляхи вирішення грунтуючись на їх потребах і потребностях.Напішіте таке комерційна пропозиція, щоб воно спонукало клієнтів приймати позитивне рішення в вашу користь. Слід перевірити, що текст ясний і обумовлюються всі основні моменти комерційної пропозиції: осмисленість, умови і вигідність. Клієнт повинен побачити відмінність вашої продукції від аналогів ваших конкурентів. Він повинен буде розглянути вигоду від того, що прийме ваше предложеніе.Составьте комерційну пропозицію правильно і тоді вас чекають успішні продажі вашої продукції або виконуваних вами послуг.

Ринок продавців і покупців сьогодні немислимий без ділових листів і рекламних послань. В їх ряду комерційне пропозиція - одне з найбільш затребуваних і дієвих. Грамотно складений, цей вид письма продуктивно виконує свою головну функцію - сприяє продажу товару або послуги.
Інструкція
1
Комерційні пропозиції мають два підвиди: рекламно-інформаційні (пропоновані «знеособленим» учасникам ринку) і персоніфіковані (адресовані конкретним особам) .Головна мета комерційної пропозиції рекламно-інформаційного характеру - привернути увагу покупця до товару чи послуги, пробудити до них інтерес. У такому листі важливо враховувати цільову аудиторію: від цього залежить і стиль письма, і його «емоційна складова», і рівень аргументації. Одна справа, коли адресати - бізнесмени або технічні фахівці, інше - пенсіонери або студенти.
2
Продумайте план майбутнього рекламного пісьма.Основной його «остов» такий: • Привабливий заголовок; • Суть товару або послуги (визначте ваші конкурентні переваги і «смачно» подайте їх); • Умови оформлення замовлення та оплати, терміни дії вашої пропозиції.
3
Приводьте конкретні дані: наприклад, статистику, що ілюструє «плюси» вашого товару або послуги; короткі висновки експертів; оцінки покупателей.Самое головне - покажіть вигоди для клієнта, які він отримає, якщо стане володарем рекламованого продукту. При цьому уникайте чудових ступенів. Чи не забуваєте про стиль викладу: він повинен бути простим і лаконічним. Мова пожвавите яскравими порівняннями, метафорами - так, щоб в уяві потенційного покупця виникала приваблива картинка. Не зловживайте технічними термінами. Уникайте повторів слів.
4
Якщо текст - досить об'ємний, розділіть його на частини і озаглавьте кожну. Абзаци повинні бути максимум в сім рядків. «По ефекту краю» (краща запам'ятовуваність кінцівок) бажано повторити в кінці листа суть пропозиції ще раз. Для більшої переконливості і читабельності тексту оформите його діаграмами, таблицями, графіками. Пам'ятайте, що при перерахуванні легше читається маркований список. Важливі моменти виділяйте штифтом (жирним або курсивом). Переважно складати лист на одній сторінці.
5
Персоніфіковане комерційне пропозиція має деякі особливості. Приміром, в ньому обов'язково позначається ім'я одержувача (із зазначенням посади) .Якщо перед написанням комерційної пропозиції особистої зустрічі не було, спробуйте дізнатися якомога більше про компанію-адресаті, її корпоративній культурі і людині, який отримає ваш лист. Це допоможе адекватно вибрати стиль послання.
6
Поділіть такий лист на вступ, основну частину і заключеніе.Во вступі коротко викладіть привід, який спричинив за собою відправку пропозиції. Тут корисні будуть такі «акценти»: аналіз ринку, опис поточної ситуації клієнта і можливості вашого продукту в поліпшенні цієї ситуації. Після цього дайте коротку інформацію про вашу компанію (з посиланням на декількох ключових клієнтів-покупців) .В основній частині покажіть вигоди від придбання вашої продукції і тільки потім докладно опишіть її. Більш детально обговорите деталі угоди: ціни, терміни і умови виконання зобов'язань, варіанти індивідуальних знижок і т.д. У укладенні розкажіть, що необхідно зробити покупцеві, якщо він дасть позитивну відповідь на ваше пропозиція .
Зверніть увагу
Не пускайте відіслане комерційну пропозицію на самоплив. Проконтролюйте його доставку. Якщо на ваш лист передбачався конкретну відповідь, уточніть в фірмі-замовнику, коли його чекати.
Корисна порада
Якщо ви вийшли на контакт з обраною компанією вперше, звертайтеся в персоніфікованому комерційній пропозиції тільки до керівництва (першим особам). Якщо партнер - давній, лист направляйте вже відомим вам керівникам зацікавлених підрозділів організації.