Як побудувати дерев'яну лазню.

Побудувати у себе на заміській ділянці дерев'яну лазню можна своїми руками, не вдаючись до послуг професіоналів. Головне - знати, які матеріали вибрати і якими характеристиками вони повинні володіти.
Інструкція
1
Підберіть підходящу для будівництва лазні деревину. Найкраще підійде сосна, яку вирощували в холодному кліматі, у північних районах. Така деревина стійка до низьких температур, характерним для більшості російських регіонів. Її довговічність забезпечується особливо щільної структурою дерева з невеликою кількістю пір, завдяки чому стіни лазні НЕ будуть вбирати занадто багато вологи і не почнуть гнити вже після декількох сезонів.
2
Слідкуйте за товщиною використовуваних при будівництві колод. Більш товсті колоди володіють кращими термозберігаючих характеристиками, тобто менше пропускають тепло, проте працювати з таким матеріалом складніше через його розмірів. Тонкі колоди, навпаки, зручніше в будівництві, але стіни лазні з такого матеріалу не зуміють повною мірою зберігати жар в парильні. Золотою серединою можна назвати колоди шириною близько двадцяти сантиметрів.
3
Підготуйте фундамент заздалегідь, за один-два місяці до початку будівництва лазні. Якщо ви збираєтеся приступати до будівництва будівлі взимку, то фундамент лазні повинен бути закладений в середині осені, коли стоїть ще досить тепла погода, оскільки холод під час його спорудження може негативно відбитися на його якості. Для дерев'яної лазні підійде мелкозаглубленний фундамент, оскільки маса будови досить невелика.
4
Використовуйте для внутрішньої обробки лазні підходящі породи дерев. Матеріал повинен бути стійким до високих температур, не виділяти при їх впливі смол і шкідливих для здоров'я людини парів, а також взагалі будь-яких запахів. Важливо також, щоб матеріал був міцним, швидко випаровував ввібрану вологу і не поглинав занадто багато тепла, оскільки про таку деревину можна легко обпектися. Подібними якостями володіє липа, тополя або осика.