Як визначитися з вузом.

Мільйони школярів випускних класів задаються питанням: «Куди піти вчитися далі?». Після закінчення школи відкриваються дороги, які ведуть в основному до вищих навчальних закладів. Від того, який вуз вибереш, багато в чому залежить майбутнє. Як визначитися з вузом?
Інструкція
1
Відповідайте собі на питання: «Ким хочете стати, який спеціальністю оволодіти?». Оцініть ринок праці свого регіону, щоб визначити востребование або надлишок кадрів. Проаналізуйте свої вміння, в якій області ви зможете ефективно їх застосувати, виберіть професію, що відповідає вашим бажанням.
2
Визначте тип вузу, в якому ви бажаєте навчатися. У державному вузі досить великий конкурс місць, особливо на бюджетні місця, але дипломи такого вузу сприймаються роботодавцями набагато серйозніше. У комерційний вуз поступити, безсумнівно, легше (менше конкурс, нижче прохідний бал). Але зверніть увагу на акредитацію та ліцензію, виданих не менше, ніж на 5 років. Інформацію про це та багато іншого ви можете дізнаватися на офіційних сайтах, які в даний час має кожен вуз, і їх легко можна знайти в інтернеті.
3
Оберіть провідний виш свого міста чи країни. Оцініть свої шанси при вступі: дізнайтеся прохідний бал, конкурс місць на обрану вами спеціальність, умови навчання, можливість працевлаштування на час практики і після закінчення вузу. Зверніть увагу на доступність і відкритість інформації у бібліотеці вишу. Ці відомості ви можете дізнатися у приймальній комісії навчального закладу. Розпитайте знайомих вам студентів або випускників цього закладу про якість навчання, про студентське життя після занять, відносинах в колективі між студентами і викладачами та ін.
4
Остаточно вирішіть для себе, де будете навчатися: у рідному, великому або столичному місті. Переваги, звичайно ж, має навчання в рідному місті, так як навчання в великому столичному вузі може бути не всім по кишені. Та до того ж можуть бути проблеми з житлом. Відразу дізнайтеся про наявність гуртожитку при вузі і надання місця в ньому в разі потреби.
5
Знайдіть собі альтернативний варіант навчального закладу на випадок, якщо не вдасться вступити до обраного вузу. Подавайте документи для вступу відразу в кілька навчальних закладів.