Як робити топлене масло. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Топлене масло - цінна сировина для приготування домашніх косметичних та лікарських засобів, масок, мазей. Крім того, таке масло зберігається краще і довше, як всякий концентрований продукт.
Вам знадобиться
  • Для топленого масла на плиті:
  • 400 г вершкового масла;
  • толстодонной каструлька.
  • Для топленого масла в духовці:
  • 1 кг вершкового масла;
  • каструля на 2 літри.
Інструкція
1
Топленое масло на плітеНарежьте вершкове масло маленькими кубиками або натріть на крупній тертці. Покладіть в каструльку, поставте на середній вогонь і чекайте, поки розтане, періодично перевертаючи шматки, щоб не пригоріло і не стало коричневим.
2
Зменшіть вогонь до слабкого і готуйте 15-20 хвилин, не забувайте акуратно знімати піну, яка буде утворюватися на поверхні масла, але ні в якому разі не перемішуйте. Справа в тому, що частина домішок буде у вигляді піни спливати на поверхню, а частина залишатися на дні осадом. Ви повинні не допустити того, щоб осад піднявся на поверхню.
3
Слідкуйте за кольором масла, спочатку воно буде каламутне, темно-жовте, але поступово стане бурштинового кольору і майже прозорим. Перелийте масло в іншу каструлю плавно і акуратно, щоб осад не піднявся з дна.
4
Поставте знову каструлю на маленький вогонь. Розтоплюйте масло ще 10-15 хвилин, особливо слідкуйте, щоб воно не перегрілися, зменшіть вогонь по необхідності. Ознака готовності масла - це бурштиновий колір і прозора консистенція.
5
Топленое масло в духовці Розігрійте духовку до 150оС, візьміть 1 кілограмів несолоного вершкового масла, наріжте на 10 однакових шматків (грамів по 100 кожний). Візьміть товстостінну каструлю з потовщеним дном, складіть в неї нарізане масло . Простежте, щоб до країв каструлю залишилося вільних 8-10 сантиметрів.
6
Поставте каструлю в духовку на 1.5-2 години. Чи не закривайте каструлю, чи не помішуйте масло . Дістаньте каструлю з духовки. Масло має бути чистим, янтарно-золотистого кольору, на поверхні - тверда тонка скоринка, на дні - маса світло-золотистих опадів.
7
Зніміть з поверхні затверділу плівку шумівкою або металевої ложкою. Візьміть шматок марлі, складіть в чотири рази і покладіть в друшляк. Злийте через такий друшляк топлене масло в банку. Намагайтеся не потривожити опади. На дні каструлі залишиться через це 2-3 сантиметри масла з осадом.
8
Вилийте осад в той же посуд, куди поклали затверділу пінку. Очищене топлене масло охолодіть до кімнатної температури і щільно закрийте кришкою. Пінку і осад теж можна використовувати для випічки, супів, а можна і викинути.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AaqgcEL5a8M
Приготування топленого масла Гі полягає в випаровуванні з нього води і видаленні твердих частинок молока. Гі є дуже цінним корисним і поживним продуктом, що не містить лактозу. Тому топлене масло підходить навіть людям, що не переносять молоко.
Вам знадобиться
 • - вершкове масло
 • - каструля, марля
 • - скляна банка або глиняний горщик
Інструкція
1
Важливим критерієм для приготування Гі служить вибір хорошого якісного вершкового масла, а не замінника, який містить маргарин та рослинні жири. Справжнє масло повинно бути несолоне і без добавок і барвників. При виборі магазинного масла, слід звернути увагу на більш дорогі сорти, так як вони більш якісні. При використанні домашнього сільського масла важливо переконатися, що воно було приготовлено правильно і в стерильних умовах.
2
Ще одна важлива умови успішного отримання топленого масла полягає у виборі каструлі. Вона повинна бути неемальовану і з товстим дном. Ідеально підійде чавунна каструля з сферичним дном. В процесі топления на дні утворюється осад, який може пригоріти, а правильно підібрана посуд дозволить уникнути цього.
3
З одного кілограма вершкового масла виходить близько 700 г топленого масла Гі. Процес приготування займає близько години. При збільшенні кількості продукту, час приготування збільшується пропорційно.
4
Вершкове масло слід довести до кипіння на середньому вогні, кришка завжди повинна залишатися відкритою. Після появи білої піни, вогонь слід зменшити до мінімуму. В процесі топления частина білої піни буде осідати на дно, а частина підніматися на поверхню. Спочатку її треба прибрати ложкою, а в подальшому просто помішувати, щоб уникнути пригорання.
5
Готове Гі починає видавати ледь вловимий приємний горіховий запах. Коли піна перестає плавати в рідкому маслі - частина її осідає щільним шаром на дні, інша частина твердне на поверхні - процес підходить до завершення.
6
Масло потрібно прибрати з плити і дати йому трохи охолонути. Після цього, проціджуючи через товстий шар марлі, його потрібно перелити в банку або глиняний горщик. Готове масло повинно остигати з відкритою кришкою при кімнатній температурі.
7
Тверда піна і осад прекрасно підходять для вживання в їжу. Їх можна додати в кашу, намазати на хліб і використовувати при приготуванні овочів або інших гарячих страв.
8
Готове масло має янтарно-жовтий колір, приємний запах і смак. Це вірні ознаки правильно приготовленого масла. Зберігати його потрібно в щільно закритій банці або горщику в прохолодному місці. Топлене масло не має терміну придатності, з часом його цінні властивості лише посилюються. Витримане від року в правильних умовах Гі набуває цілющих властивостей.
9
Масло Гі є корисним і смачним продуктом, який живить кістковий мозок і нервову тканину, а також сприятливо впливає на тонкі тканини тіла. Топлене масло засвоюється організмом набагато краще, ніж звичайне вершкове або рослинне. При смаженні Гі не горить, а, отже, не виділяє канцерогенів і вільних радикалів. Воно не містить продуктів, що викликають виникнення холестерину, а значить, підходить для вживання людям різного віку. Топлене масло містить вітаміни Е і А, а також лінолеву кислоту, яка бере участь в рості і розвитку клітин всього організму.