Як відбілити органзу. відбілювання тюлю з органзи.

Фіранки з органзи є чудовим обрамленням будь-якого вікна є фіранки. Але з часом вони втрачають первісну білизну, накопичуючи в собі пил. Звичайна прання не справляється з сіруватим відтінком. Як відбілити органзу?
Інструкція
1
Перед пранням замочіть органзу в прохолодному розчині кухонної солі (1-2 чайні ложки солі на 5 літрів води). Залиште на кілька годин. Сіль дуже добре вбирає бруд, і органза після такої обробки набуває білого кольору. Потім виперіть в мильному або порошковому розчині, ретельно прополощіть. Органзу можна терти і викручувати, тому при ручному пранні можете лише обережно стискати. Можете випрати фіранку в пральній машині при температурі 30-40 градусів в режимі делікатного прання. Повісьте органзу , не вичавлюючи, щоб вода з неї скла сама.
2
Розведіть крохмальний розчин. Після прання органзи звичним для вас способом і полоскання опустіть фіранку в цей розчин. Крім того, що тканина придбає білосніжний відтінок, вона ще буде тримати форму.
3
Придбайте в аптеці нашатирний спирт. Він дуже підходить для відбілювання речей з делікатних тканин і не завдає їм шкоди. Розведіть в тазу з теплою водою трохи прального порошку і вилийте туди флакон нашатирю. Замочіть в цьому розчині фіранку і залиште на кілька годин. Потім ретельно її прополощіть.
4
Покладіть органзу в пральну машину, насипте порошок і додайте десять таблеток перекису водню або 2 столові ложки рідкого розчину на 1 літр води. Поставте режим делікатного прання при температурі 40 градусів.
5
Поперіть фіранку в відбілюючому порошку, який продається в будь-якому господарському магазині. Вибирайте порошок спеціально для тюлю і штор. Або відбілити органзу в кисневий відбілювач, який найменш шкідливий для делікатних тканин.
6
Якщо всі спроби відбілити органзу в домашніх умовах не увінчалися успіхом, віднесіть тюль в хімчистку. Там спеціальними засобами додадуть вашим шторам первісний білосніжний вигляд.