Як запрограмувати мікроконтролер.

Микроконтроллер призначений для управління електронними пристроями, а також здійснення взаємодії між ними згідно закладеної в нього програми. У мікроконтролерах містяться убудовані додаткові пристрої.
Вам знадобиться
  • - CodeVisionAVR;
  • - VMLAB.
Інструкція
1
Встановіть на комп'ютер додаток-компілятор CodeVisionAVR для програмування мікроконтролерів. У ньому створюється програма для AVR. Також вам необхідно встановити додаток-симулятор VMLAB, яке призначене для перевірки роботи програми на мікроконтролері.
2
Після установки зробіть резервні копії папок з програмами. Додатки мають у своєму складі приклади пристроїв на мікроконтролерів, а також вбудовані файли довідки. Використовуйте їх, щоб самостійно програмувати контролер.
3
Розпакуйте архів x8pwm2.rar в папку з встановленою програмою Vmlab - z8. Потім запустіть додаток Vmlab, перейдіть в меню Project і виберіть у ньому пункт Open project, потім відкрийте проект з папки з програмою Vmlab.prj. На екрані з'явиться вікно проекту, який складається з таких елементів: світлодіодів, резисторів, клавіатури, осцилографа, терміналу.
4
Далі клацніть в меню Project по пункту Re-build all, щоб перекомпілювати проект. З'явиться повідомлення про успішне завершення процесу, після цього ви можете приступати до моделювання мікроконтролера.
5
Виконайте симуляцію, тобто почніть виконання програми, яка завантажена в комп'ютерній моделі контролера, а також навколишньому його схеми. Клацніть мишкою по світлофору, щоб почати виконання програми, завантаженої в пам'ять МК. Тут же зупиніть процес.
6
Знову запустіть його і спостерігайте за процесом зміни напруги у вікні Scope. Зупиніть програму, розгорніть вікно з написом Code, у ньому відобразиться вихідний код програми, скомпільована Cvavr.
7
Зверніть увагу, що деякі рядки підсвічені жовтим, довжина цієї підсвічування говорить про час знаходження програми на цьому рядку. Після цього можна прошивати контролер за допомогою даної програми.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь техніку безпеки.