Як паяти телефон.

Пайка - це нероз'ємне з'єднання металевих деталей за допомогою припою. Набула поширення в електроніці та радіотехніці через свою ефективності та відносної простоти. Паяти можна все, що завгодно. Навіть несправний телефон. Природно, при пайку телефону потрібно враховувати певні правила і нюанси, але це не так вже й складно, як здається на перший погляд.
Інструкція
1
Визначте причину несправності телефон а. Якщо це роз'єм, то його необхідно замінити. Для початку його треба зняти. Дуже часта проблема - перегрівання плати або пошкодження сусідніх мікродеталей при зйомці.
2
Переріжте ніжки роз'єму скальпелем або канцелярським ножем. Чи не зачіпайте при цьому доріжки плати, інакше доведеться міняти і їх. Після цього витягніть пластмасову серцевину роз'єму назовні, відігнувши дрібні фіксатори на корпусі роз'єму.
3
За допомогою паяльника або кусачок зніміть залишки корпусу, залишивши по можливості дві передні ніжки, які впаяні всередину плати. Це робиться для того, щоб було простіше встановлювати новий роз'єм.
4
За допомогою зубочистки або голки, паяльника і флюсу відпаяти і посуньте на край плати залишилися відокремлені ніжки. Приберіть їх, залудити все флюсом і підготуйте контакти до пайки. В якості припою рекомендується використовувати олово та інші більш-менш міцні сплави. Знову ж таки, в залежності від того, яку деталь вам потрібно паяти. Припої розрізняються і по температурі плавлення і по міцності, але в даному випадку олово прекрасно підійде.
5
Кусачками відкусите на новому роз'ємі дві передні ніжки (якщо залишили їх в платі від старого роз'єму). Покладіть роз'єм на плату і поправте його на необхідне місце. Для фіксації коректного розташування роз'єму припаяйте дві крайніх ніжки. При пайку притискайте ніжки до плати плоскою тонкої викруткою.
6
Всі інші ніжки припаяйте таким же чином. Не шкодуючи олова, припаяйте до плати корпус роз'єму і залишилися ніжки. Використовуйте більш потужний паяльник для того, щоб гніздо не відвалилося через тиждень. Зберіть пристрій в зворотному порядку і перевірте його працездатність.
запаюють радіодеталі в плати набагато легше, ніж з'єднувати вільні дроти, адже отвори в платах відмінно фіксують припаювати деталі. Хоча і тут результат роботи буде залежати від досвіду і чуточки удачі. Перша ж схема, що збирається на макетної платі, найімовірніше вийде не дуже вдалою. Але засмучуватися не варто - з часом якість з'єднань буде лише зростати.
Інструкція
1
Отже, метою роботи з монтажу мікросхеми в плату є виконання рівномірно хороших, якісних з'єднань. Ці роботи можна розбити на кілька кроків.
2
Першим ділом одночасно підведіть припой і жало вже прогрітого паяльника до місця, де вам необхідно створити з'єднання. Врахуйте, що жало паяльника повинне стикатися як з оброблюваних висновком, так і з самою платою.
3
Не міняйте положення жала паяльника, поки всі місце контакту рівномірно не покриється припоєм. Це може тривати приблизно від півсекунди до секунди - цього часу цілком вистачає для достатнього нагрівання місця пайки.
4
Тепер вам необхідно обвести жало паяльника навколо оброблюваного контакту по півколу, разом з тим переміщаючи в зустрічному напрямку припій. Точно так само нанесіть на місце пайки ще приблизно 1 мм припою. До цього часу місце пайки буде підігрітий настільки, що під впливом сил поверхневого натягу розплавився припій рівномірно розподілиться по всій контактної майданчику.
5
Тепер, коли ви нанесли на місце пайки достатню кількість припою, можна відводити від споюють ділянки дріт припою.
6
Останнім кроком є швидке відведення жала паяльника від споюють місця. У цей час поки еже рідкий припой, покритий тоненьким шаром флюсу, набуває свою остаточну форму, застигаючи.
Корисна порада
Якщо жало паяльника підігрітий до оптимальної температури, весь процес навряд чи буде займати більше 1 секунди. Відточуйте свою майстерність, тренуйтеся споювати деталі, і в кінцевому підсумку ваші рухи стануть чіткими, а з'єднання - якісними і схожими один на одного.