Як відремонтувати об'єктив.

Часто так трапляється, що старий вірний об'єктив вашого апарату перестає коректно працювати. Найчастіше фотолюбителі стикаються з тим, що на об'єктиві заклинює кільце зуму на мінімальній фокусній відстані, і фотографувати стає неможливо. Всім відомо, що ремонт фототехніки в сервісних центрах, м'яко кажучи, не дешевий, тому будемо лагодити самостійно.
Інструкція
1
Переконайтеся, що ваша фототехніка не стоїть на гарантії, інакше, коли ви його розберете, більше не зможете пред'явити претензій у разі заводських несправностей. Після цього визначте причину поломки - просто так в об'єктив сунутися не варто. Таку проблему як, наприклад, юстирування, самостійно вирішити не вийде.
2
Також якщо у вас дорогий високоякісний об'єктив , то краще все ж віднесіть його в ремонт (якщо придбали якісну техніку, то кошти на ремонт жаліти не варто).
3
Підготуйте інструменти та місце роботи. Простежте, щоб на поверхні, де ви будете розбирати об'єктив , не було пилу і дрібного сміття. Краще взагалі застелите стіл білою дрантям.
4
Розберіть передню частину об'єктив а. Вістрям викрутки подденьте і акуратно зніміть декоративну наклейку з передньої лінзи. Під нею знаходяться кріпильні гвинти. Відкрутіть їх і зніміть лінзу. Потім відкрутите гвинти циліндра і зніміть гумове колечко з циліндра зума. Виверніть під ним гвинти з підшипниками, які розташовані по діаметру і витягніть кільце зума.
5
Поверніть об'єктив і приступите до розбирання задньої частини. Зніміть пластмасове захисне кільце. Всередині нього розташовані засувки. Відтягніть їх пальцем і зніміть кільце. На байонеті відкрутіть 2 гвинти і зніміть контактну пластину. Після відкрутіть решта гвинти і повністю зніміть байонет.
6
Обережно витягніть шлейфи з роз'ємів, відкрутіть 1 гвинт плати і зніміть її. За необхідності замініть порвані або поламані шлейфи. Після цього можна зняти зовнішній захисний циліндр і кільце різкості.
7
Відкрутіть гвинти кріпильного кільця, зніміть його і вийміть блок зуму, відкрутивши кріплять його гвинти і вийнявши у напрямку до передньої частини об'єктив а. Перевірте гвинт кріплення напрямних. Часто неполадки саме в ньому. Закрутіть його і зберіть об'єктив у зворотній послідовності.