Як купити автомобіль в Болгарії.

Упродовж кількох останніх років автомобільний ринок Болгарії розвивається стрімким чином. Це сталося завдяки можливості болгар їздити в Європу без віз. У зв'язку з цим у росіян з'явився шанс придбати автомобіль в цій країні.
Інструкція
1
Врахуйте, що пошук автомобіля на території Болгарії може виявитися тривалим. Це обумовлено тим, що в країні є велика кількість компаній різної величини, що займаються торгівлею автомобілями. Щоб підібрати собі авто, яке влаштовувало б вас і якістю, і ціною, постарайтеся відвідати якнайбільше торгових точок. Якщо ж ви не маєте в своєму розпорядженні великою кількістю часу, відвідайте автомобільні ринки Болгарії. Одним з найбільших є авторинок в Софії, який називається «Горубляне». Не забувайте про те, що продавець завжди може допомогти вам з перегоном авто і оформленням документів, так як він, швидше за все, імпортер.
2
Не хвилюйтеся про те, що можете придбати неякісний автомобіль, так як всі ввезені в Болгарію машини перевіряються аналогом російського ГИБДД (КАТ). Зазвичай автомобілі продаються з комплектом запасних шин.
3
Визначте станом автомобіля можливий його пробіг, так як спідометр може бути професійним чином змотав. Також в цьому зможе допомогти техпаспорт, так як європейці ретельно стежать за всіма операціями, виробленими над машинами. Автомобілі дешевше 1500 доларів набувати не варто, так як вони часто мають масу дефектів.
4
Визначте рік випуску по закодованим написам, які знаходяться на ременях безпеки, і на задньому склі машини. При наявності старих шин вимагайте знижку у продавця.
5
Оформіть відразу після покупки автомобіль. Для цього у вас має бути заготовлено 300 доларів США. Потім отримаєте тимчасові номера, для яких вам знадобиться страховка на автомобіль, договір купівлі та квитанція про оплату податку на дорогу. Після заповнення необхідних бланків отримаєте транзитні номери. Дана процедура займе у вас не менше двох діб.
Корисна порада
Пам'ятайте, що деякі болгарські продавці, як і російські, для введення покупця в оману користуються присадками для поліпшення роботи двигуна.
Останні 2-3 роки, коли болгари отримали можливість безвізової поїздки до Європи, ринок автомобілів в цій країні розвивається стрімкими темпами. Можливість купити хороший європейський автомобіль за прийнятну ціну приваблює все більше туристів і перекупників на болгарські автомобільні ринки і в автомобільні дому «авто к'щ».
Інструкція
1
Приїхавши в Болгарію, налаштуйтеся на тривалий пошук. Кількість дрібних і великих фірм, торгуючих автомобілями величезне. Бажаючи придбати конкретну машину за конкретну суму, витратьте якомога більше часу, об'їжджаючи автомобільні будинки і ринки. При бажанні заощадити час, йдіть на найбільший болгарський авторинок «Горубляне» в Софії. Врахуйте, що кожен автомобільний брокер в Болгарії є імпортером. Тому знає всі нюанси і може допомогти з оформленням документів і перегоном. Обов'язково торгуйтеся: 10% знижка при торзі часто вже буває врахована продавцем.
2
Якість імпортованих в Болгарію автомобілів перевіряється КАТ (аналог ГИБДД) на відповідність мінімальним технічним вимогам. Якщо автомобілю 10 і більше років, він піддається тестуванню на безпеку. Тому ризик придбати автомобіль-убивцю знижений. Загальне правило: автомобіль продається з 4 резервними шинами (влітку зимові, і навпаки). Якщо не розбираєтеся в автомобілях, візьміть з собою приятеля, який розуміється на машинах і їх двигунах. Вибираючи стару машину з Німеччини, Австрії чи Швейцарії звертайте увагу на корозію і стан кузова. Авто з Італії рідко бувають іржавими або гнилими, але майже всі мають великі пробіги.
3
Не вірте кілометражу, вказаному торговцями. Він може бути легко змотав. Визначайте реальний пробіг по технічному стану автомобіля, хоч це і складно. Не беріть машини дешевше 2500-3000 левів (1200-1500 дол.). Майже завжди вони мають приховані дефекти, які на місці визначити важко. Врахуйте, що в двигун часто бувають додані присадки, що покращують роботу двигуна. Після зміни палива і масла відкриваються багато дефекти. При покупці дивіться техпаспорт: в Європі ретельно відзначають всі роботи, проведені в сервісі. За допомогою цієї інформації точніше визначте якість покупки, реальний пробіг і технічний стан.
4
Щоб обчислити реальний рік випуску автомобіля зверніть увагу на закодовані написи на задньому склі і бирках на ременях безпеки. Обов'язково перевірте протектор на шинах. Якщо стоять старі шини, вимагайте знижки в розмірі вартості нових покришок. Зверніть увагу на наявність стікера про обов'язкову технічній перевірці в болгарському КАТ. Це дає деяку гарантію якості автомобіля. Під час оформлення або відразу після нього укладете страховку «Громадянська отговорност». Вона обов'язкова на території Болгарії. Для поїздок по Європі придбайте «Зелену карту».
5
Заздалегідь відкладіть 300 доларів на оформлення купленого автомобіля. При покупці авто в будинках ця сума може бути вище, ніж на ринках. Як правило, це пояснюється якістю товару, передпродажною підготовкою і попереднім дрібним ремонтом, проведеному в автобудинку. Купуючи автомобіль, що продається з неоформленими митами, ви серйозно заощадите на покупці і вивезенні такого авто. Як правило, ця машин оформляється на інваліда, який може про це нічого не знати.
6
Для отримання тимчасових номерів в КАТ приготуйте наступні документи: нотаріально завірений договір купівлі з двома ксерокопіями, квитанцію про оплату дорожнього податку, страховку «Громадянська отговорност», талон на авто з трьома копіями. Заповнивши заяву КАТ-1, оплативши екологічну та інші такси та пройшовши техогляд, отримаєте сині номери з позначенням ХХ (аналог транзитних). Врахуйте, що все це займе не менше 2 діб. Більш швидких варіантів немає.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Szl9KSG-nAc