Як зробити проект дизайну дачної ділянки.

Більшість садів виникає взагалі стихійно. Становлення дизайну відбувається в міру того, як у власників з'являються нові ідеї або кошти на вподобані рослини, вазони, альтанки або фонтани. При цьому часто виникає проблема з розміщенням нових елементів в гармонії з уже існуючими.
Вам знадобиться
  • - міліметровий папір;
  • - лінійка;
  • - кольорові олівці.
Інструкція
1
Вирішіть, чого ви чекаєте від саду. Мова йде не тільки про сорти рослин, а взагалі про характер вашого проведення часу в цьому місці. Після цього вибирайте необхідні елементи.
2
Визначте, скільки часу ви готові витрачати на догляд за своїм дачною ділянкою. Врахуйте, що більшість елементів ландшафтного дизайну вимагають не менше уваги, ніж овочеві грядки або теплиця.
3
Складіть список елементів, які вам подобаються і не подобаються. Перерахуйте те, що необхідно і що хотілося б мати. Попрацюйте з цими списками і визначте ступінь важливості кожного пункту. Не поспішайте, періодично повертайтеся до написаного, щоб внести зміни і доповнення.
4
Зіставте витрати, необхідні на облаштування того чи іншого елемента, і задоволення, яке ви плануєте від нього отримувати. Подумайте, чи є можливість замінити складні у догляді об'єкти на щось більш просте. Наприклад, створення рокария або саду каменів займе менше сил, часу, матеріальних ресурсів, ніж організація альпійської гірки. З іншого боку, якщо ви мрієте про декоративній водоймі, альпійська гірка стане ідеальною можливістю прилаштувати вийнятий грунт.
5
При виборі елементів ландшафтного дизайну та об'єктів, пов'язаних з городництвом, враховуйте перспективу на декілька років і можливість внесення змін. Особливо це важливо, якщо в сім'ї є діти. Інтереси однорічного повзунка і десятирічного шибеника різні. Передбачте це.
6
На міліметровому папері намалюйте детальний план. Вкажіть розташування будівель у масштабі. Тут же на плані виділіть сонячні і тінисті місця. Ступінь затіненості або освітленості можна вказати різної штрихуванням. Обов'язково вкажіть проблемні місця, наприклад, з болотистій грунтом або сильно продуваються вітром.
7
Сплануйте доріжки. Не робіть їх занадто звивистими. Пам'ятайте, що між господарськими будівлями ви завжди будете переміщатися по найкоротшому шляху, тому не плануйте між будинком і дров'яним сараєм велику клумбу або теплицю.
8
Оберіть місце, де ви плануєте проводити більшу кількість часу. Вирішіть, чи буде це альтанка, дощатий поміст або майданчик для барбекю. Позначте його на плані. Подумайте, як ви забезпечите захист від сонця чи вітру.
9
Визначте, в який бік відчиняються огляд з місця для відпочинку. Якщо ваш погляд падатиме на компостну яму або господарський сарай, подумайте, чим можна їх приховати. Для цього чудово підійдуть високі декоративні елементи, типу шпалер, пергол, ефектних поодиноких дерев.
10
Оберіть, як ви розташуйте найбільш виграшні елементи, такі як декоративна водойма, або альпійська гірка, щоб на них відкривався вид з максимальної кількості точок у вашому саду.
11
Продумайте, як виглядатиме ділянку землі перед будинком. Дайте відповідь на ряд питань. Чи плануєте ви розміщувати там декоративні елементи або ви хочете приховати палісадник від цікавих очей високим парканом. Як буде організований під'їзд машин і де буде знаходитися стоянка? Чи буде поруч з будинком гараж, і як ви плануєте переміщатися з гаража в будинок? Чи плануєте ви приїзд гостей на власних автомобілях, і як часто це відбуватиметься? Це допоможе вам вибрати оптимальний варіант забудови цього ділянки.
12
Додайте всі залишилися елементи на плані. При цьому врахуйте, що яблуням потрібно не менше 10 квадратних метрів на кожне дерево. Ставок не можна розташовувати поруч з листопадними деревами, інакше вам доведеться витрачати величезну кількість часу на його чистку. Трав'янистий газон дуже погано росте на затінених місцях і на дуже яскравому сонці. Баня, теплиці і грядки повинні розташовуватися поруч з джерелом води. Туалет не повинен бути занадто далеко від дому. Дитячий майданчик повинна бути видна з будь-якого місця у вашому саду.