Як полагодити музичний центр. Як полагодити звук в музичному центрі соні.

Багато радіоаматори-новачки бояться братися за ремонт такої техніки, як комп'ютери, плеєри або музичні центри і несуть їх в сервісні центри при поломці. Але насправді відремонтувати музичний центр самостійно не так вже й складно. При наявності базових знань радиомеханики і навичок роботи з інструментами такий ремонт не складе труднощів.
Інструкція
1
З'ясуйте причину несправності музичного центру. Найчастіші і очевидні поломки можуть бути пов'язані з порушенням його параметрів або відсутністю звуку як такого. Перевірте звукові колонки (динаміки) тестером на наявність напруги.
2
Використовуйте працездатну колонку від іншої техніки, щоб переконатися, що причина пропажі звуку криється не в самому центрі. Якщо після підключення справних колонок, звуку і раніше немає - неполадка в самому музичному пристрої.
3
Розберіть корпус музичного центру. Для цього викрутити всі кріпильні шурупи хрестової викруткою і зніміть задню захисну кришку пристрою. Так ви дійдете до основної плати і зможете її оглянути.
4
Огляньте з'єднання вхідного роз'єму і мідних контактних доріжок на основній платі музичного центру. Паяльником відновите пайку в тих місцях, де вона пошкоджена. Для цього краще використовувати низькотемпературні припої, що плавляться при 100 градусах, або взагалі струмопровідний клей, щоб не порушити цілісність дрібних деталей плати.
5
Програйте музичний центр у всіх можливих режимах (радіо, касети, програвач MP3) і перевірте порушення. Якщо у всіх режимах звук відтворюється з однаковими перешкодами, значить справа в вихідному тракті посилення. Поломка в підсилювачі потужності. Щоб її усунути, замініть зіпсовану мікросхему підсилювача на працездатну.
6
Після усунення несправності ще раз уважно огляньте основну плату. На ній можуть бути погано пропаяні місця, роздувся конденсатори, потемнілі доріжки та інші дефекти, які можуть незабаром дати про себе знати. Замініть всі «підозрілі» деталі. Таким чином, ви уникнете чергову поломку вашого музичного центру та продовжите життя своїй техніці.
Деякі початківці радіоаматори не горять бажанням братися за ремонт досить складних електронних пристроїв, таких як CD або MP3 плеєри, комп'ютери або музичні центри . Насправді ж більшість несправностей того ж музичного центру досить просто усунути, маючи мінімальні знання в галузі електроніки і невеликий досвід поводження з технікою.
Вам знадобиться
  • - паяльник;
  • - припій;
  • - флюс;
  • - навушники;
  • - справний динамік.
Інструкція
1
Визначте, який вид несправності вам належить усунути. Охопити всі неполадки музичних центрів досить складно. Найбільш часто доводиться мати справу з відсутністю звуку або порушенням його параметрів (тембру, посилення сигналу, частотних характеристик).
2
Почніть пошук причини несправності звуку з перевірки динаміків (звукових колонок). Підключіть для перевірки іншу колонку (динамік) з опором 4-8Ом. Можна використовувати працездатний динамік від старого телевізора або магнітофона. Зазвичай значення опору навантаження вказується на задній стінці корпусу пристрою поряд з відповідним роз'ємом.
3
Якщо після підключення справного динаміка звук з'явився або якість його відновилося, несправність слід шукати в колонках. В іншому випадку доведеться дивитися у внутрішніх ланцюгах музичного центру.
4
Якщо при відтворенні чуються хрипи, а звук то з'являється, то зникає, причину несправності шукайте в порушенні з'єднання вхідного роз'єму і контактних мідних доріжок на основній платі програє пристрою. Відновіть пайку в місцях, де вона порушена.
5
Перевірте роботу музичного центру у всіх режимах: в режимі приймача, касетної деки, MP3-програвача. Якщо порушення звуку проявляється у всіх трьох випадках, поломка, найімовірніше, пов'язана з вихідним трактом посилення, а саме з підсилювачем потужності звукової частоти. Щоб остаточно в цьому переконатися, підключіть навушники до гнізда "Phone", не забувши збавити гучність. Відсутність звуку в цьому випадку вказує на вихід з ладу зазначеного підсилювача. Замініть мікросхему підсилювача на справну.
6
Навіть якщо описані дії дозволили усунути несправність, огляньте друковану плату, щоб виявити погано пропаяні місця, «спучені» електролітичних конденсаторів, потемнілі доріжки та інші дефектні елементи монтажу. Виявлені несправні елементи замініть. Така профілактика дозволить запобігти більш великі несправності при подальшій експлуатації музичного центру.