Як намалювати кішку і людини.

Домашні кішки люблять брати участь у житті своїх господарів або хоча б спостерігати за нею, вибравши зручне місце дислокації. Якщо під час малювання портрета в «кадр» потрапила кішка, що не проганяйте її, а впишіть в картину. Нехай вона стане яскравим акцентом на полотні.
Інструкція
1
Оберіть найбільш підходяще розташування об'єктів в просторі. Попросіть ваших натурщиків кілька разів змінити позу, подивіться, в якій вони будуть виглядати найбільш органічно.
2
Потім визначить місце для себе. Залежно від того, в якому ракурсі ви зобразите людини і кішку, картина придбає додаткові гідності або стане зовсім нецікавою.
3
Папір повинен або полотно так, щоб на ній вмістилися обидва об'єкти. Визначте приблизний розмір кожного з них на просторі листа і позначте легким контуром. Потім побудуйте кожну фігуру окремо. Оскільки кішка навряд чи буде лежати в одному положенні весь час вашої роботи, почніть з неї. Проведіть центральну вісь, яка буде умовно позначати хребет тварини. Потім розрахуйте і позначте відрізками на малюнку пропорційне співвідношення частин тіла тварини
4
За таким же принципом намалюйте «скелет» людського зображення. Щоб вам було легше визначити розміри кожної частини, розмір однієї з них прийміть за одиницю виміру, а потім вважайте, скільки разів вона «уміщається» в кожній частині тіла.
5
Зітріть непотрібні допоміжні штрихи побудови і плавними лініями окресліть точнішу форму об'єктів. Після цього можна видалити всі лінії малюнка, крім остаточних контурів кішки і людини .
6
Обсяг об'єктів ви зможете передати при зафарбовуванні або штриховке малюнка. Для цього потрібно якомога точніше відобразити розподіл світла на поверхні. Відшукайте найсвітліше місце на кожному з об'єктів. Змішайте на палітрі відповідний відтінок і розподіліть його по ділянці малюнка. Потім поступово затемняйте менш освітлені зони і змінюйте відтінки фарби в залежності від освітленості та впливу кольорів, розташованих поруч.
7
В останню чергу заповніть кольором фон малюнка. Він не повинен відволікати увагу від головних об'єктів або зливатися з ними. Поруч з кішкою і людиною не забудьте намалювати їх тіні.