Як намалювати портрет жінки.

Щоб досягти успіху в створенні портретів, потрібно звертатися до цього жанру якомога частіше. Безумовно, найбільш продуктивним буде малювання з натури. Проте в моменти, коли відповідної моделі немає, можна накидати малюнок, орієнтуючись на фотографію.
Інструкція
1
Визначте, який простір на аркуші буде займати портрет. Обчисліть приблизне пропорційне співвідношення обличчя і тіла і тонкими штрихами позначте місце їх розташування на малюнку.
2
Побудуйте схематичне зображення, більш точно визначаючи пропорції. Ширина голови жінки на фотографії (на рівні чола) дорівнює її висоті на рівні підборіддя. Поставте позначки, що обмежують цей простір. Двома відрізками позначте шию. Її довжина дорівнює половині висоти голови, а ширина трохи менше.
3
Проведіть вертикальну вісь від підборіддя до верхньої точки голови. Розділіть її на 4 рівні частини короткими горизонтальними відрізками. На першому відрізку знизу будуть розташовані губи (відрізок стосується верхньої губи). У моделі на фотографії ширина верхньої і нижньої губ однакова. Куточок губ злегка підніміть вгору.
4
На другому горизонтальній осі намалюйте очі. Оскільки жінка сфотографована в профіль, ліве око майже не видно. Праве око вдвічі довше лівого, а відстань між ними дорівнює довжині правого ока.
5
Третю частину обличчя, відокремлену горизонтальними відрізками, розділіть навпіл. На цьому рівні знаходяться брови жінки. Їх кінці трохи виходять за межі очі. Внутрішній кінець брови розташуйте нижче, ніж верхній - це додасть особі спокійний вираз. Остання горизонтальна лінія зверху отчерчивают лінію росту волосся.
6
Намалюйте руку жінки. Щоб визначити довжину кисті від мізинця до великого пальця, виміряйте відстань від підборіддя до верхньої повіки. Розміри цих частин малюнка рівні. Легкими лініями намітьте складки на долоні - більш чітко їх можна буде позначити фарбами.
7
Зітріть лінії побудови і, не натискаючи на олівець, уточніть форму всіх частин портрета. Намагайтеся не перемальовувати одну і ту ж лінію багато раз - під час стирання ви пошкодите верхній шар паперу і колір буде лягати нерівно.
8
Розфарбуйте портрет аквареллю або будь-яким іншим матеріалом. Визначте ступінь освітленості різних частин портрета. На фотографії видно, що джерело світла знаходиться праворуч. Найсвітліші ділянки обличчя - під очима і біля носа, також відблиск помітний на поверхні носа. Змішайте на палітрі потрібні відтінок. Нанесіть його на все обличчя. Потім поступово затемняйте менш освітлені зони.
9
На півтону темніше зробіть шкіру біля скронь і під вилицями. Затемните бічну сторону носа і виїмку над підборіддям. Ретельно прорисуйте тіні на століттях - від цього залежить виразність і характер всього портрета. За таким же принципом нанесіть колір на шию і руку. В останню чергу розфарбуйте волосся, залишаючи відблиски на чубку і окремих пасмах.
На кількох десятках квадратних сантиметрів особи уміщається нескінченне число комбінацій, які з носа, двох очей і рота. Саме вони роблять зовнішність людини унікальною. Щоб при малюванні портрета дівчини не допустити повторень і зобразити її індивідуальні особливості, художник повинен пам'ятати десятки варіантів однієї і тієї ж риси обличчя.
Вам знадобиться
  • - олівець, вугілля, фарби;
  • - папір для малювання;
  • - графічний редактор;
  • - ластик;
  • - зображення дівчини;
  • - книги з навчання малюванню;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Вивчіть особа, яка необхідно перенести на папір. Відзначте нюанси, властиві дівчині, портрет якої ви хочете намалювати. До них можуть ставитися родимки, веснянки, колір очей, форма губ. Пам'ятайте, що кожна особа - індивідуально. Виберіть відповідний вам спосіб малювання: графіка, фарби, крейда або планшет (для графічного редактора).
2
Зобразіть голову у вигляді овалу, за формою нагадує яйце. Проведіть дві тонкі лінії (горизонтальну і вертикальну), розділивши його на чотири рівні частини. Зробіть насічки на горизонтальній лінії, щоб вийшло чотири рівних відрізка. Нижню половину вертикальної лінії розділіть на п'ять однакових по довжині частин.
3
Центри кожного очного яблука повинні знаходитися прямо над точками розділу горизонтальної лінії. Розташуйте лінію носа від другої точки зверху по вертикалі, а лінію рота визначте на рівні другої точки знизу.
4
Намалюйте лінії верхньої повіки над центрами очних яблук, а також додайте губи до лінії рота. Зобразіть нижню межу верхньої повіки і видиму частину нижнього. На кожному столітті прорисуйте по кілька вій.
5
На одній лінії з носом розташуйте мочки вух. Додайте контури волосся, лінії брів і перенісся. Заштрихуйте губи і волосся, звертаючи особливу увагу на розташування тіней.
6
Щоб домогтися максимальної схожості, намалюйте кілька осіб. Ви помітите, що кожне попереднє відрізняється від нинішнього. Тренуйтеся до досягнення необхідного результату.
7
Спробуйте перенести на папір окремі фрагменти особи дівчини. Особливу увагу приділіть зображенню очей, брів, губ і носа. Наприклад, існує безліч варіантів жіночих носів: з зігнутою перегородкою, кирпатий ніс з маленькою ніздрів, коли перегородка плавно переходить в ніздрі та ін. Таке ж безліч варіантів є у губ і очей. Після того, як навчитеся зображати необхідну форму голови і правильно розставляти пропорції обличчя, потренуйтеся в малюванні окремих частин. Це допоможе найбільш точно передати портретну схожість.