Як визначити захід. визначення сторін світу комп'ютером.

Визначення сторін світу найчастіше представляє проблему для сучасної людини. Географію в шкалі вчили не все, компасом користуватися вміють теж не все. Ніколи не шкідливо освіжити в пам'яті корисні знання.
Інструкція
1
Направлення на захід ви дізнаєтеся відразу, як тільки визначте, де знаходиться північ. Якщо встати особою на північ, захід буде зліва від вас.
2
Крім цього, напрямок на захід вам може вказати сонце, коли заходить. Заходить воно саме на заході.
3
Захід протилежний схід. На сході сходить сонце.
4
Якщо ви володієте комунікатором на базі iOS або Android, то в них, як правило, ви можете знайти додаток "компас", яке вкаже вам сторони світу (не надто точно).
5
Якщо раптом у вас собою знайдеться звичайний компас, розташуйте його горизонтально і визначте північ, а потім і захід. Вимірювання буде не зовсім точним в силу відмінності магнітного і географічного полюсів, але для більшості потреб повинно вистачити.
6
Якщо справа відбувається вночі - поспостерігайте за зірками. Мало того, що ви можете встановити північ по Полярній зірці (Альфа Малої Ведмедиці), зірки з кожного боку світла переміщуються трохи по-різному: на заході вони будуть переміщатися зліва направо і зверху вниз (для спостереження зазвичай вистачає півгодини).