Як в'язати гачком виріз.

Виріз - це одна з деталей одягу, яка здатна повністю перетворити в'язану модель. Можна зв'язати кілька речей за однаковою викрійці і зробити зміни тільки в горловині: сформувати її у вигляді химерною фігури або простий «човники», зробити глибокої або підняти і поєднувати з коміром-стійкою ... В інструкціях по рукоділлю зустрічається багато варіантів вирізу, який можна виконати гачком. Починаючої майстрині досить вивчити основні форми: трикутну і круглу.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - бавовняна нитка;
  • - сантиметр;
  • - форма потрібного розміру.
Інструкція
1
Спробуйте пов'язати гачком вирез- «куточок», у формі трикутника. У вас вийде класична горловина - вона прекрасно підходить жіночим, чоловічим та дитячим пуловери і жилетам. Розрахуйте початок вирізу (його глибину) індивідуально і довяжіте до цієї точки полотно переду. Центральну пару стовпчиків НЕ пров'язуйте (це «мисок» горловини).
2
Починайте поступово зменшувати стовпчики по лівому і правому краях в'язаного полотна. Для цього в кожному другому ряду не пров'язуйте по одному-двом стовпчиках, які розташовуються у самого миска. Якщо скорочення припали на початок ряду, пропустіть один-два стовпчики нижчестоящого ряду і в'яжіть з подальшою петлі. В кінці ряду просто не пров'язуйте потрібну кількість стовпчиків.
3
Ритм убавленій завжди повинен бути однаковий, тому розрахуйте його заздалегідь. Наприклад, якщо збавляти стовпчики в кожному четвертому ряду, то вирез- «куточок» вийде глибоким і гострим. Для короткої горловини скорочувати полотно слід через ряд, відразу на пару стовпчиків з кожного боку.
4
Приступайте до виконання напівкруглого вирізу гачком. Неглибоке горлечко середньої ширини згодиться для більшості моделей. Більш глибока і широка лінія горловини надає виробу жіночність. Довяжіте передню частину речі до початку вирізу і уточніть його ширину.
5
Залежно від ширини горловини відрахуйте певну кількість центральних стовпчиків і не пров'язуйте їх. Тепер кути вирізу потрібно закруглити. Для цього рівномірно (строго симетрично) скорочуйте полотно з обох боків, роблячи це через ряд. Спочатку ліворуч і праворуч виведіть з роботи відразу по чотири крайових стовпчика; потім шість разів скоротіть полотно на пару стовпчиків з кожного боку; і ще сім разів - всього на один стовпчик.
6
Під час заокруглення горловини звіряйте кожен виконаний ряд з схемою крою вироби необхідного розміру. Можливо, через особливості щільності вашого в'язання вам доведеться виводити з роботи інше кількість стовпчиків.
7
При в'язанні гачком вирізу на спинці моделі потрібно взяти за зразок готову передню частину. Ширина горловини переду і задньої частини деталі крою неодмінно повинна збігатися. Глибину же варіюйте на свій розсуд. Класичний «куточок» і U-подібний виріз зазвичай виконуються зі спинки на пару сантиметрів глибиною.
Корисна порада
Після з'єднання переду і спинки горловину можна обв'язати стовпчиками без накиду. У місцях швів плечей слід в кожному ряду скорочувати полотно на стовпчик. На миска трикутної горловини в другому ряду обв'язки з обох боків скоротіть по стовпчику.