Як навчитися малювати фігуру людини.

Людина - один з найцікавіших об'єктів для малювання, тому починаючому художникові неодмінно потрібно навчитися його зображувати. Починати роботу варто з вивчення стандартних пропорцій. Використовуючи ці знання, ви зможете правдоподібно зобразити будь-якої людини незалежно від особливостей його фігури та обличчя.
Інструкція
1
Вивчіть теоретичні основи питання. Існують стандартні пропорції людського тіла, які змінюються залежно від фігури конкретного людини . Щоб побудувати стандартне людське тіло, намалюйте вертикальну вісь. Розділіть її на 8 рівних відрізків. На першому відрізку зверху намалюйте голову, позначте її у вигляді овалу, а потім розширте верхню половину черепа.
2
Відміряйте ще 4 відрізка вниз - на цьому рівні розташована пахова область людини . Якщо піднятися на третину відрізка вище, ви виявите рівень розташування кінчиків пальців. Враховуйте той факт, що навіть у розслабленому стані людська кисть трохи зігнута.
3
Від нижньої точки вертикальної осі підніміться на два відрізки і позначте місце розташування колін. Визначивши пропорційне співвідношення всіх частин тіла, можна більш чітко опрацювати їх форму.
4
Щоб навчитися малювати фігуру в різних позах, спробуйте змінити начерк, що складається тільки з ліній. Згинайте і розгинайте частини тіла, зберігаючи їх первинний розмір.
5
При промальовуванні зігнутих частин тіла потрібно враховувати особливості роботи різних м'язів. Мінімальні знання анатомії знадобляться вам, якщо ви хочете малювати людей ідеально правильно.
6
Після того як обриси фігури будуть побудовані, потрібно буде надати об'єкту обсяг. Для цього варто враховувати особливості розподілу світла на поверхнях, різних за формою і фактурою. Також необхідно вивчити особливості матеріалу, яким ви працюєте. Наприклад, щоб домогтися природного відтінку шкіри в малюнку, акварель, пастель і масло потрібно змішувати і накладати по-різному.
7
На сприйняття малюнка буде впливати не тільки те, як промальовано тіло, а й зображення одягу. Ретельно опрацьовуйте все драпірування з урахуванням форми тіла під тканиною і м'якості або жорсткості самої тканини - тоді зображення буде реалістичним.