Як привчити дитину спати без памперса.

В даний час педіатри рекомендують привчати дитину до горщика з півтора року. Вважається, що тільки до цього віку дитина свідомо може контролювати свої природні позиви. Але часто буває так: малюк із задоволенням ходить на горщик днем, а на ніч мама одягає на нього памперс. Як же остаточно відмовитися від підгузника?
Вам знадобиться
  • - 2-3 простирадла (або одноразові пелюшки);
  • - 2-3 змінних трусиків;
  • - клейонка;
  • - горщик.
Інструкція
1
Швидше за все, відхід від памперса займе не одну ніч. Тому відразу приготуйте 2-3 змінних простирадла і стільки ж чистих трусиків. «Осічки» у цій справі неминучі. Для схоронності матраца ви можете під простирадло постелити клейонку або спеціальні одноразові пелюшки. Якщо вибираєте клейонку, то простирадла вибирайте більш товсті. Інакше холодок від клейонки може не сподобатися малюкові.
2
Перед безпосереднім відходом до сну обов'язково посадіть дитини на горщик. Нехай навіть він і не хоче в туалет саме зараз. Це повинно стати правилом: лягаєш спати - потрібно сходити в туалет. Якщо дитина вередує, то за компанію на горщик можна посадити і зайчика, і лялечку.
3
Чутко сплячі діти одразу відчувають, що відбулася «аварія». Швидко проводять відповідні взаємозв'язки і починають прокидатися самі. Але таких не багато. Якщо малюк набігався за день і міцно спить, то він, швидше за все, не почує сигнал від мозку. В такому випадку мамі буває досить пари ночей, щоб побачити, скільки разів і в який час дитина ходить в туалет. І мама в цей час може сама вставати і висаджувати дитини на горщик. Поступово дитина звикне до цього режиму.
4
Часто причиною нічних «аварій» буває велика кількість рідини, випитої на ніч. Тому мамі слід поспостерігати, скільки п'є дитина. Це не означає, що мама повинна заборонити ввечері пити малюкові. Часто буває так, що дитина п'є солодкий сік або компот немає від спраги, а тому що вони смачні. Дайте дитині звичайної води. Якщо це саме спрага, малюк буде пити воду. У зворотному випадку, він відмовиться.
Зверніть увагу
Ніколи не сваріть малюка за нічну «осічку»! Пам'ятайте, що періодично повторюються нічні промахи - норма до 4 років. Та й причин цьому може бути багато. Дитина дуже втомився, захворів, наляканий або просто знаходиться в емоційному дискомфорті. А ось хвалити вранці за сухі простирадла треба регулярно.
Корисна порада
Деякі мами дають дитині перед сном шматочок солоного хліба або огірка. Не варто цього робити. Малюк може прокидатися ночами через жагу. І вийде замкнене коло: прокинувся-попив-заснув-опісался.Чаще говорите, що все навколо підгузками не користуються. Поступово у дитини виникне бажання бути як дорослі. І це стане для нього своєрідним стимулом.