Як намалювати об'ємний куля. Як намалювати об'ємні малюнки олівцем.

Принцип створення об'єму на зображенні кулі відрізняється від способів, які годяться для малювання інших геометричних фігур. В даному випадку є тільки один інструмент для створення ілюзії обсягу - це колір. Змінюючи його відтінки і насиченість, ви зможете зробити плоский круг майже відчутним предметом.
Інструкція
1
Як зразок візьміть будь круглий предмет з гладкою поверхнею. Бажано, щоб він був одноколірним - так вам буде простіше розібратися в розподілу світла на поверхні. Покладіть його на стіл і встановіть джерело світла зліва зверху.
2
Візьміть аркуш паперу формату А3. Розташуйте його горизонтально. Легким олівцевим контуром намітьте контури кулі , щоб визначити найбільш вдале його розташування на аркуші. При пошуку кращої композиції враховуйте, що крім самого об'єкта на аркуші повинна уміщатися його тінь. Між контурами малюнка і межами папери зарезервуйте 2-3 сантиметри незаповненого простору.
3
Щоб намалювати коло без використання циркуля, спочатку накресліть квадрат. В нього впишіть окружність. Через центр проведіть кілька променів і за допомогою олівця перевіряйте, чи однакова їх довжина. Щоб переконатися, що коло вийшов рівним, поверніть лист на бік і вгору ногами, відійдіть від малюнка на кілька кроків назад - так помилки будуть помітніше.
4
Зітріть всі допоміжні лінії. Клячка послабте насиченість олівцевої лінії. Розфарбуйте кулю аквареллю. Для цього вам знадобиться всього один колір - можна взяти чорний або сепію.
5
Визначте найбільш світлий ділянку на поверхні кулі . Він розташований найближче до джерела світла, тобто на лівій верхній частині. Запам'ятайте місце розташування круглого відблиску і не зафарбовуйте його.
6
Подумки розділіть намальований круг навпіл уздовж і поперек. Найбільш світлий відтінок вибраного кольору заповнюватиме ліву верхню чверть. Фарбу розведіть в палітрі великою кількістю води, швидко розподіліть цей відтінок по всій поверхні кулі , крім місця для відблиску.
7
Визначте ділянки, які на півтону темніше. Це права нижня чверть кола. Зафарбуйте її, піднімаючи надлишки фарби вгору у напрямку до центру. Ще один шар більш насиченого відтінку нанесіть на ліву нижню частину кулі .
8
Надіслати опуклість предмета допоможе його власна тінь. Вона півколом опоясує куля трохи нижче середини. Ця лінія нахилена вліво, у напрямку до джерела світла. В останню чергу зафарбуйте верхню праву зону предмета - вона сама темна.
9
Праворуч від кулі намалюйте витягнуту падаючу тінь. Вона світлішає в міру віддалення від об'єкта і не має чітких кордонів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=q3no9x38LMY
Корисна порада
Щоб перехід від одного відтінку до іншого був плавним, малюйте куля якомога швидше, розподіляючи фарбу по ще не висохлої папері.