Як визначити розмір одягу собаки.

Одяг для собак - не розкіш, як може здатися на перший погляд. Домашні вихованці досить ніжні істоти, тому тепла попонку або курточка дозволить вашому улюбленцю насолодитися прогулянкою і не замерзнути. Непромокальний комбінезон дозволить псу не забруднити свою шерсть, навіть коли на вулиці сльота. Але, як і для людей, одяг для собак має свої розміри.
Інструкція
1
Щоб правильно визначити розмір одягу, яку носитиме ваш вихованець, необхідно зняти правильно мірки. Саме від цього залежить, наскільки зручно почуватиметься собака і чи сподобається їй хизуватися в тих нарядах, які ви придбаєте в зоомагазині. Вам необхідно визначити три параметра вашої собаки , вимірявши у неї обхват шиї, грудей і довжину спини.
2
Поставте свого вихованця рівно. За допомогою гнучкої вимірювальної стрічки (сантиметри) або рулетки виміряйте довжину спини від холки до основи хвоста вздовж хребта. У собаки , яка стоїть спокійно і нерухомо, загривок - найвище місце на спині, вона знаходиться поряд з шиєю, між лопаток кістками.
3
Виміряйте обхват грудей, пропустивши вимірювальну стрічку навколо корпуса пса, одразу за передніми лапами. Майже у всіх порід собак це найширше місце грудної клітини. Щоб одяг не стискала тіло собаки , додайте до цього розміру ще 2-3 см на вільне облягання.
4
Обхват шиї виміряйте в найширшій її частині - вільно застебнутий нашийник знаходиться якраз на цьому місці. Обхват шиї практично дорівнює довжині нашийника.
5
Оскільки уніфікованої таблиці розмірів для собак не існує і кожен виробник визначає їх сам, вам необхідно співвіднести отримані розміри вашої собаки з таблицею розмірів конкретного виробника.
6
Якщо розміри вашої собаки потрапляють між розмірами, зазначеними в таблиці, виберіть той розмір, який трохи більше. Якщо порода вашої собаки характеризується щільним статурою, то придбайте їй одяг на 1 розмір більше. Тонкокостним сухорлявим собакам можна придбати костюмчик на розмір менше.
Зверніть увагу
Уточніть у продавця, чи не відноситься виробник до тих, що випускає маломірних одяг. Розмір S, який ви купуєте для своєї собаки зазвичай, у такої фірми-маломерки може трансформуватися в М.