Як спроектувати систему.

Щорічно індустрією виробництва програмного забезпечення створюється безліч продуктів - від невеликих офісних додатків до величезних комплексів та автоматизованих систем обробки інформації. І якщо невелика утиліта може бути написана одним програмістом без попередньої підготовки, то створення великих систем передує етап проектування.
Вам знадобиться
  • - технічне завдання на проектування.
Інструкція
1
Проведіть первинну декомпозицію, виділивши підсистеми. Досліджуйте технічне завдання. Виявити і проаналізуйте перелік завдань, які повинна вирішувати система. Згрупуйте завдання за функціональною ознакою. Проаналізуйте типи і характеристики даних, які повинні оброблятися системою. Сформуйте перелік підсистем, виділяючи їх згідно функціональному призначенню і типам оброблюваної інформації (підсистема зберігання даних, підсистема друку документів, і т.д.).
2
специфицируются функціонал і характеристики виділених підсистем. Опишіть їх призначення, складіть переліки вироблених ними действій.В процесі проектування на даному етапі має сенс провести ретельне дослідження ринку готових рішень. Наприклад, під систему зберігання інформації в ряді випадків зручно реалізувати на основі потужних СУБД, а під систему обробки даних, що відповідає за реалізацію бізнес-логіки, на базі існуючих серверів додатків. Використання готових продуктів зазвичай більш вигідно, ніж реалізація необхідного функціоналу власними силами.
3
Проведіть декомпозицію кожної з підсистем, яку буде необхідно реалізувати. Розділіть підсистеми на компоненти. Ними можуть бути як додатки, так і різні бібліотеки, сервіси.Виделяйте компоненти на основі аналізу функціоналу підсистеми та об'єктів даних, що обробляються їй. Основний принцип, якому варто слідувати на даному етапі проектування, полягає в тому, що компоненти повинні бути досить універсальні (допускати максимальне спільне і повторне використання), а й мати чіткою спеціалізацією (не варто робити компоненти-комбайни, «вміють» все).
4
Визначте методи та технічні засоби обміну та зберігання даних, як між підсистемами, так і всередині них. Складіть специфікації, вказавши протоколи та формати, які повинні використовуватися.
5
Дослідіть ринок програмних продуктів. Виявити компоненти, які можна використовувати для побудови системи. Приміром, зараз доступно безліч як комерційних, так і абсолютно безкоштовних бібліотек для обробки графіки, тому витрачати власні кошти на розробку аналогічних рішень - просто безглуздо.
6
Складіть перелік компонентів, які необхідно реалізувати. Розробіть відповідні специфікації. Підготуйте технічні завдання.
7
Оберіть засоби реалізації підсистем і окремих компонентів. Визначте технології та мови програмування, які будуть використовуватися. Внесіть відповідні пункти в технічні завдання.
Щоб зробити досить просту, компактну і надійну систему опалення індивідуального будинку, зовсім не потрібно залучати сторонніх фахівців. Володіючи невеликим досвідом поводження з простими інструментами, впоратися з таким завданням може і непрофесіонал. Починати роботу слід з створення проекту опалювальної системи, у якому слід врахувати особливості конструкції будинку, свої можливості і доступність матеріалів.
Вам знадобиться
  • - план-схема будівлі;
  • - папір;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Оберіть підходящу для вас систему опалення. Більшість приватних будинків у сільській місцевості обладнано пічним опаленням. Воно надійно, але має і свої недоліки: потрібно регулярна заготівля дров, а також виникають значні перепади температури в приміщеннях протягом доби.
2
Розгляньте можливість обладнання будинку системами, в яких використовуються газові та електричні котли. Їх слід використовувати при наявності безперебійного доступу до електрики. Котли не мають недоліків звичайної печі, але залежать від подачі електроенергії. Виходом може стати пристрій комбінованого опалення, що включає дров'яну піч і, наприклад, газовий котел.
3
Після того як ви визначилися з конкретним типом опалювальної системи, зробіть попередні розрахунки. Спочатку вам слід врахувати площу і об'єм опалювального приміщення. Проведіть необхідні заміри, складіть спеціальну таблицю, в якій будуть підсумовані обсяг житлових і підсобних приміщень. На схемі будинку відзначте місця передбачуваної установки опалювальних приладів (печей, стояків, радіаторів, котла і так далі). Накресліть схему розводки труб, якщо вони передбачені в обраному варіанті.
4
При проектуванні враховуйте взаємне розташування кімнат. Якщо будинок має більше одного поверху, складіть поверховий план, вказавши місця, де проходитимуть опалювальні стояки, димоходи й інші комунікації. Обов'язково передбачте систему захисту будови від можливого загоряння; в першу чергу це потрібно при влаштуванні пічного опалення, особливо в тих місцях, де труби передбачається вивести назовні.
5
При складанні проекту опалювальної системи враховуйте розташування будинку щодо сторін горизонту і троянди вітрів. Бажано мати дані про середньорічну вітрової завантаженні. Такі відомості дозволять зробити опалення в будинку більш економічним і ефективним, а також правильно розрахувати потребу в опалювальних приладах і їх потужність.
6
З урахуванням обраного типу системи опалення приготуйте всі необхідні інструменти, матеріали та обладнання, попередньо склавши максимально повний перелік. Прорахуйте допустимі фінансові витрати. Пам'ятайте, що не варто купувати матеріали з великим запасом, щоб не здорожити зведення системи.