Як вставити ява скрипт.

Сьогодні практично всі браузери дозволяють використовувати клієнтські сценарії на мові JavaScript. За допомогою подібних скриптів можна створювати приголомшливі динамічні ефекти на web-сторінках. Щоб зробити це, потрібно вставити java-скрипт в документ.
Вам знадобиться
  • - можливість зміни вмісту документа, в який потрібно вставити скрипт.
Інструкція
1
Вирішіть, яким способом і в яке місце гіпертекстового документа повинен бути вставлений скрипт. Визначте завдання, які реалізуються сценарієм, а також оціните обсяг його кода.Многократно використовувані скрипти, які потрібно застосовувати у великій кількості документів, краще підключати із зовнішнього джерела. Сторінка міститиме лише посилання на ресурс сценарію в потрібному місці. Даний підхід дозволяє скоротити обсяг даних при завантаженні за рахунок кешування скриптів браузерамі.Скріпти невеликого об'єму можна вставити безпосередньо в тіло сторінки. Це гарантує їх негайне виконання при розборі документа браузером. Якщо ж блоки програмного коду дуже малі і повинні виконуватися при певних діях користувача, має сенс поміщати їх безпосередньо у вбудовані обробники подій або атрибути href посилань.
2
Вставте java-скрипт безпосередньо в тіло web-сторінки. В потрібне місце документа додайте елемент SCRIPT, що містить програмний код сценарію. Наприклад: Зверніть увагу на бажаність використання атрибута type. Він визначає тип вмісту елемента SCRIPT та вказує на необхідність його інтерпретації саме ядром виконання сценаріїв JavaScript. Коментарі HTML, що обрамляють код, призначені для запобігання його відображення застарілими агентами користувачів.
3
Підключіть зовнішній скрипт до документа. Використовуйте порожній елемент SCRIPT з атрибутом src, що вказує на ресурс, з якого будуть отримані дані сценарію. Наприклад: Якщо кодування зовнішнього сценарію відрізняється від кодування документа, слід використовувати атрибут charset. В іншому випадку текстові рядки, що виводяться скриптом, можуть відображатися некоректно. Якщо виконання подключаемого подібним чином сценарію, може бути відкладено, можна вказати атрибут defer.
4
Увімкніть java-скрипт код в атрибут href посилань або атрибути, що задають вбудовані обробники подій елементів. Використовуйте дескриптор протоколу javascript: у разі посилань, наприклад: посилання В оброблювачі подій код може бути доданий без особливих змін:
Зверніть увагу на необхідність використання лапок різного типу для визначення значення HTML-атрибутів і строкових літералів javascript-коду.
Основним способом створення динамічних ефектів на web-сторінках є застосування клієнтських скриптів . Вони являють собою фрагменти коду, що інтерпретуються ядром виконання сценаріїв додатки, отображающего документ. Популярною мовою програмування, використовуваним для створення скриптів , є JavaScript. Для того щоб скрипт зміг виконуватися, його треба якимось чином вставити в документ.
Вам знадобиться
  • - код скрипта;
  • - вихідний документ;
  • - текстовий редактор.
Інструкція
1
Визначте найкращий спосіб вставки скрипта. Якщо передбачається, що один і той же скрипт буде використовуватися в різних документах, то має сенс винести його в зовнішній файл і підключити звідти. В іншому випадку варто впровадити текст сценарію в тіло сторінки. Якщо обсяг скрипта великий, варто помістити його в документ окремим блоком. Якщо ж програмний код малий за обсягом і реалізує реакцію на будь-яку подію, допустимо помістити його в атрибут, визначальний вбудований обробник події елемента або атрибут href посилання.
2
Вставте скрипт із зовнішнього джерела. Додайте в тіло документа або його розділ HEAD елемент SCRIPT із заданими атрибутами src і type. Наприклад, це можна зробити так: Значним атрибута src буде являтися URI, який вказує на ресурс, з якого будте завантажений текст скріпта.Атрібут charset не обов'язковий. Він вказує кодування тексту сценарію. Але якщо він опущений, за значення кодування буде прийнято значення кодування документа, в який вставляється скрипт.
3
Вставте скрипт в текст сторінки. Використовуйте елемент SCRIPT, що містить усередині текст сценарію. Наприклад, це може виглядати так: Коментарі мови HTML, в які укладено програмний код, потрібні для сумісності зі старими браузерами. В документах XHTML в них можна використовувати XML-коментарі .
4
Вставте javascript-код у вбудовані обробники подій. Знайдіть в документі елемент, подія якого необхідно обробити. Додайте атрибут, визначальний відповідний обробник. Наприклад, атрибутом, що задає обробник кліка мишею по елементу, є onclick, обробник сигналу втрати фокусу - onblur, а натискання клавіші - onkeydown.
5
Впишіть код скрипта в якості тексту, що задає значення доданого атрибута. Наприклад, щоб вивести повідомлення при кліці мишею по елементу DIV, можна використати таку конструкцію:
Текст текст текстОбратіте увагу на те, що для визначення строкових літералів в коді вбудованого обробника елемента потрібно використовувати лапки іншого типу, ніж ті, які задають значення HTML-атрибута.
6
Додайте скрипт в елемент href посилання. Значенням href повинен бути URL, дескриптором протоколу якого є "javascript:", а адресною частиною - обчислюване вираз. Наприклад: Текст посилання Якщо необхідно використовувати декілька виразів, використовуйте операторний блок, який визначається дужками {і}.