Як запобігти деформації стопи.

Деформація стопи може з'явитися у людей, які страждають від плоскостопості і носять вузьку взуття. Явними ознаками таких змін є відхилення великого пальця ноги у бік інших пальців, при спробі його відвести в протилежний бік виникає відчуття болю.
Інструкція
1
Якщо ви помітили початкові ознаки деформації стопи , для запобігання розвитку цього захворювання терміново зверніться до ортопеда. На початковій стадії дану хворобу можна вилікувати за допомогою масажу, спеціальних вправ, а також за допомогою фізіотерапії. Ні в якому разі не можна запускати цей процес. Ортопед накаже носіння спеціальних устілок для взуття, за допомогою якої навантаження на стопу буде розподілятися рівномірно і з'явиться можливість випрямити великий палець ноги. Крім цього, в ортопедичному салоні за направленням лікаря вам підберуть спеціальні міжпальцевих прокладки та інші пристосування, які допоможуть уникнути стійкої деформації стопи .
2
В якості додаткових профілактичних заходів в домашніх умовах робіть спеціальні ванночки для ніг, зроблені на основі трав, завдяки яким можна зняти біль і напругу в суглобі. Добре розслаблюють м'язи трава шавлії, м'яти і деревію. Для приготування розслаблюючій ванночки для ніг візьміть по 2 столових ложки кожної з цих трав і залийте чотирма склянками окропу. Дайте настоятися 30-40 хвилин. Потім додайте ще 1 літр теплої води таким чином, щоб температура була 40 градусів. Робіть такі ванночки щодня, якщо ноги сильно втомлюються і до вечора з'являються больові відчуття.
3
Для того, щоб запобігти деформацію стопи , людям, що мають схильність до неї, т. Е. Тим, у кого є ознаки поперечної плоскостопості, необхідно постійно стежити за здоров'ям своїх ніг. Для цього кожен вечір після повсякденних навантажень робіть спеціальну гімнастику для ніг, обертаючи стопами за годинниковою стрілкою кілька хвилин, а потім у зворотний бік. Також стискати і розтискати пальці ніг. Масажуйте стопи за допомогою спеціального масажера, який можна придбати в аптеках. Купуйте тільки зручну, м'яку і якісне взуття, бажано з устілками, які повторюють фізіологічний вигин стопи . Уникайте надмірного навантаження на ноги. Якщо робота пов'язана з тривалим стоянням на протязі дня - увечері влаштовуйте розвантаження для м'язів ніг. Влітку корисно ходити по траві босоніж.