Як фотографувати дощ.

Дощ може бути довгим і похмурим, може бути веселим і сонячним. І те, і інше часто кидається нам в очі і змушує переживати якісь емоції. Можна постаратися закарбувати їх на фотографії.
Інструкція
1
Щоб зняти дощ, недостатньо тільки падаючих крапель води. В такому випадку ви отримаєте невиразну сіру картинку. Використовуйте інші елементи, символи дощу, тобто такі речі, які супроводжують його і помітні тільки в таку погоду.
2
Пам'ятайте про витримку. Якщо витримка довше, ніж 1/500 секунди, то краплі дощу будуть представляти із себе смуги. Щоб «заморозити» краплі в польоті, використовуйте дуже короткі витримки - 1/1000 секунди і менше. І той, і інший прийом може бути вдалим і навпаки, залежить від конкретного сюжету. Смаз і нерезкое зображення крапель в сильний дощ може створити деяку затуманення і тональну перспективу кадру, візуально збільшити глибину простору в кадрі. «Заморожені» в польоті краплі дощу - навпаки, зроблять фотографію більш чистою і прозорою.
3
У зв'язку з попереднім пунктом, кращою для зйомки в дощ буде камера з високою світлочутливістю матриці і светосильной оптикою. Міняти об'єктиви в дощ не дуже зручно, тому варто віддати перевагу моделям із змінною фокусною відстанню. Якщо ваша камера не герметична, можна купити спеціальну накидку або чохол для зйомки в дощ.
4
Кращим способом зображення стану дощу є порівняння. Знайдіть звичні й знайомі всім предмети, які змінили свій зовнішній вигляд в дощ. Знімайте людей, що йдуть під парасолями, струмки, поточні вулицями, мокре листя дерев. Знайдіть який-небудь мальовничий вид з вікна і познімайте через скло з краплями дощу. Також, можна вийти з шматком скла на вулицю і знімати через поточну по ньому воду, це дасть дуже цікавий ефект. Можна пошукати цікаві види з дахів, знімаючи групи людей під парасольками. Цікавий кадр можна зробити з вартими під деревами або іншими укриттями людьми, що ховаються від дощу. Експериментуйте як з деталями, так і загальними планами.
5
Красиво виглядає гроза на відкритих просторах. Організуйте поїздку в поле і знайдіть самотньо стоїть будинок або дерево. Зніміть загальний план з великою частиною неба, де на тлі бурхливої стихії стоїть маленький будинок. Якщо пощастить, то можна встигнути зафіксувати блискавку.