Як організувати свою туристичну фірму.

Успіх в туристичному бізнесі сильно залежить від досвіду і напрацьованих зв'язків, тому в якості власників турагентств нерідко виступають вчорашні менеджери, досконало освоїли принципи роботи в даній галузі. Тому якщо проблема нестачі досвіду так чи інакше вирішена, то для відкриття нової фірми залишається всього лише вирішити пару організаційних питань.
Вам знадобиться
  • - невеликий офіс площею від 20 квадратних метрів;
  • - пакет установчих документів;
  • - два менеджера з продажу турів;
  • - продумана маркетингова концепція;
  • - різноманітні засоби реклами.
Інструкція
1
Почніть підготовку до роботи з пошуку приміщення - майбутньої бази для вашого туристичного агентства, на оренду якої йтиме чимала частина її потенційних доходів. Місце для туристичної фірми має не першочергове, але досить важливе значення - контингент ваших клієнтів повинен формуватися в тому числі і з проходять повз людей, особливо якщо послуги ваші розраховані на масовий попит, а не на елітних клієнтів. Вдалим рішенням сьогодні вже можна сміливо назвати розміщення турфірми в стінах великого торгово-розважального центру - і прохідність в ньому висока, і тарифи на оренду найчастіше більш прийнятні, головне при цьому мати можливість організувати хорошу систему зв'язку.
2
Оформіть документи, необхідні для того, щоб стати повноцінною «білої» фірмою, яка надає послуги в сфері туризму. Обов'язкове ліцензування діяльності таких фірм скасовано, тому достатньо буде вибрати яку-небудь організаційно-правову форму (підійде навіть індивідуальне підприємництво) та надати необхідний пакет документів. Уже в процесі реєстрації важливо чітко позначити ті види діяльності, якими буде займатися ваша фірма, і вірно вказати їх в установчих документах.
3
Запросіть на роботу в своє агентство відомих вам з хорошого боку менеджерів з продажу турів (якщо ваше минуле було також пов'язано з туризмом, то таких людей ви напевно знаєте). У молодій туристичній фірмі зазвичай працює два менеджера, директора наймають в тому випадку, якщо сам власник не відчуває себе досить досвідченим в даній галузі. Не виключений варіант, що найманий керівник приведе з собою і співробітників, у всякому разі, підбором персоналу при такому варіанті доцільно займатиметься йому.
4
Розробіть маркетингову концепцію, яка дозволить вашому турагентства не загубитися серед десятків подібних і виглядати привабливо для клієнтів. Перш за все потрібно знайти і підкреслити якусь особливість вашої фірми, що робить її послуги ексклюзивними для якоїсь частини цільової аудиторії. Найбільш очевидний шлях - запропонувати такі тури, які в принципі відсутні у інших постачальників туристичних послуг. Відшукавши свою «родзинку», потрібно потім обігравати її в усіх доступних вам засобах реклами, аж до промоакцій.