Як розмножити жасмин.

Жасмином називають два роду рослин, що відносяться до різних родин: жасмин - листопадний, або вічнозелений чагарник з сімейства маслинових, і бузок, що відноситься до сімейства гортензіевих. В умовах середньої смуги жасмин вирощують в кімнатах або оранжереях, виносячи влітку на повітря. Чубушник більш зимостійкий і використовується для прикраси садів, не потребуючи спеціальному укритті на зиму.
Вам знадобиться
  • - гетероауксин;
  • - торф;
  • - пісок;
  • - хвойна земля;
  • - листова земля;
  • - перепрілий гній.
Інструкція
1
Жасмин непогано розмножується живцюванням. Нарізати посадковий матеріал з цієї рослини можна навесні і влітку. Навесні для вкорінення зрізають однорічні пагони довжиною близько п'ятнадцяти сантиметрів, влітку для цієї мети заготовляють зелені живці.
2
Перед посадкою живці жасмину рекомендується обробити розчином гетероауксину. Для цього розчиніть таблетку препарату в двох з половиною літрах води і занурте нижню частину заготовлених живців в рідину на шість годин.
3
Змішайте субстрат з рівної кількості торфу й крупного піску, посадіть у нього живці та накрийте прозорою кришкою. Температура повітря в теплиці з живцями не повинна опускатися нижче двадцяти градусів.
4
Укорінені живці розсаджують по окремих горщиках. Для вирощування жасмину використовують кислий грунт, змішаний з двох частин торфу, хвойної і листової землі і однієї частини піску.
5
Поливають жасмин теплою м'якою водою. Влітку це слід робити так, щоб грунт весь час була трохи вологою. Взимку полив можна скоротити, але при температурі вище двадцяти двох градусів кімнатному жасмину потрібно обприскування.
6
Сортовий бузок розмножують вегетативно, живцями або поділом куща. Видовий бузок можна виростити з насіння. Сіяти цю рослину можна восени, взимку і навесні.
7
Перед весняним посівом насіння замочують. Для цього покладіть їх у мішечок з тканини і замочіть у воді на 2:00 при кімнатній температурі. Замочені насіння загорніть у вологий мох на два дні.
8
Злегка обсушіть оброблене насіння на аркуші паперу і посійте в ящик із землею. На квадратний метр грунту потрібно один грам насіння. Присипте посіви тонким шаром торфу.
9
Взимку і восени бузок можна сіяти без попереднього замочування. Восени - в борозенки, зроблені в землі, взимку - в сніг на глибину близько тридцяти сантиметрів. При зимовому посіві на квадратний метр потрібно двадцять п'ять грам насіння.
10
Для того щоб бузок зберіг ознаки сорту, його розмножують живцями, які зрізають як з здерев'янілих пагонів, так і з зелених. Живцюють ця рослина навесні і влітку.
11
Живці завдовжки п'ятнадцять-двадцять сантиметрів висаджують в суміш з рівної кількості садової землі, перепрілого гною і піску. Перед посадкою у пагонів видаляють нижнє листя, а верхні листові пластинки обрізають на третину довжини. Для того щоб бузок укорінився, притените грядку з живцями і підтримуйте грунт у вологому стані.
Жасмин - декоративна рослина, квітуче ніжними, красивими квітками. Вирощують даний вид у відкритому грунті і, як правило, в домашніх умовах. Запах, який виходить від жасмину, надає сприятливу дію на людину. Різниться кілька різновидів цього декоративного рослини, але всі вони розмножуються 3 способами, найпоширеніший - через живцювання.
Інструкція
1
Приступайте до процедури живцювання у весняний або літній період, коли рослина цвіте.
2
Акуратно зріжте держак з куща, на якому пагони вже визріли. Видаліть всі бутони зі зрізаних живців і поставте в ємність з водою або вологим піском. Оптимальна температура при укоріненні 18-20 градусів.
3
Щоб вашим черешкам було комфортно і вони швидше прийнялися, накрийте їх поліетиленовим пакетом, для збереження вологості.
4
Помістіть їх на сонячне світле місце, але не під прямі сонячні промені.
5
Через 1-2 місяці живці пересадите в окремі горщики. Перевагу віддавайте глиняним горщикам.
Зверніть увагу
Крім поливання та підживлення, не забувайте про додаткове догляді за рослиною. Як тільки помітили, що листочки жасмину підгнивають, негайно видаліть їх з куща. Решта листочки протріть слабким мильним розчином.
Корисна порада
Не забувайте удобрювати жасмин. Ідеально для підгодівлі даного виду рослини - деревна зола. Її корисно як просто додавати в грунт (грунт), так і поливати, попередньо розминаючи у воді. Підживлення здійснюйте в період активного роста.Прі пересадці в окремий горщик ваших живців, обов'язково подбайте про хороше дренажі. Також, для молодих рослин необхідно продумати опору, у вигляді дротяної дуги або драбинки; Регулярно обприскуйте і поливайте жасмин. Це вологолюбна рослина; Пам'ятайте, прищипка верхівок рослини посприяє кущіння жасмину.