Як обчислити корінь п'ятого ступеня. Як вираховувати коріння в розумі.

Математична операція витягання кореня N-го ступеня з числа (подкоренного вираження) означає підбір такого значення, яке при множенні на саме себе (N-1) раз дасть подкоренное вираз. Якщо при ступені, що дорівнює двійці, підібрати таке значення в розумі ще можна, то для п'ятого ступеня це буде досить важко. Один з найбільш простих способів вирішити проблему - скористатися вбудованим в ОС програмним калькулятором.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Запустіть стандартний калькулятор, що входить до складу базового програмного забезпечення операційної системи. У будь використовується сьогодні версії Windows це можна зробити через діалог запуску програм - викличте його одночасним натисканням клавіш Win і R. У єдине поле діалогу введіть calc, натисніть на кнопку OK і калькулятор буде запущений. В ОС Windows 7 це ж можна зробити, розкривши головне меню (наприклад, натисканням клавіші Win), ввівши в поле з написом «Знайти програми та файли» літери «калька», а потім клікнувши на посилання «Калькулятор» у списку з результатами пошуку. В інших версіях Windows таку ж посилання треба шукати в секції «Стандартні» розділу «Всі програми» головного меню системи.
2
Натисніть клавіші Alt і 2 - так інтерфейс цього додатка перемикається в свій «інженерний» варіант, що містить потрібну вам функцію вилучення кореня. Можна це зробити і через меню програми - відповідний пункт поміщений в розділ «Вид».
3
Введіть число, з якого треба витягти корінь . Це можна зробити як з використанням клавіатури, так і клікаючи мишкою відповідні кнопки в інтерфейсі на екрані.
4
Натисніть кнопку, на якій розміщений символ витягання кореня ступеня y з подкоренного значення x ( x). Потім введіть п'ятірку і клікніть знак рівності в інтерфейсі додатка або натисніть Enter на клавіатурі. Програма зробить обчислення і відобразить результат.
5
Замість використаної на попередньому кроці функції можна скористатися іншою - зведенням у ступінь. Зведення будь-якого числа в дробову ступінь означає, зокрема, витяг з нього кореня з показником, що стоять в знаменнику дробу. Тому, якщо ви зведете число в ступінь 1/5 або 0,2, то теж отримаєте потрібний результат. Клікніть в інтерфейсі кнопку, що відповідає за запуск операції піднесення числа x в ступінь y (x?), Введіть 0,2 і натисніть клавішу Enter. Програма розрахує і відобразить той же результат, що і в попередньому кроці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F3mSQpangm8