Як в'язати спицями облямівку. в'язання спицями оформлення низу виробу.

При в'язанні спицями можна створювати не тільки щільні і практичні полотна, але і чудові ажурі і рельєфи. Один з найпростіших способів прикрасити просте в'язане виріб - це окайміть його кромки візерунчастими смужками. Облямівка може вив'язувати окремо або стає частиною одягу. Низ моделі, лінія горловини, краї рукавів - все це можна оформити красивою облямівкою. Вона краще зафіксує форму крайок і додасть речі завершеність.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - пряжа;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
Спробуйте виконати найпростішу в'язану облямівку у вигляді декількох рядів хусткової в'язки. Цей спосіб оформлення кромок низу, манжет і вирізу дозволяє краю полотна лежати прямо і не згортатися. Для отримання такої в'язки необхідно в кожному прямому і зворотному ряду виконувати тільки лицьові петлі.
2
Зазвичай смуга хусткової в'язки виконується як єдине ціле з основним виробом. Починайте в'язати облямівку спинки, переду, рукава на потрібну висоту, а потім переходите на основний робочий візерунок. Особливо вигідно така облямівка виглядає на тлі лицьової гладі. По лінії готової горловини слід набрати петлі і вив'язати хусткової в'язкою планку потрібної висоти.
3
Використовуйте як облямівки будь-який відповідний рельєфний або ажурний візерунок. Красиво виглядає край з повторюваних зубчиків або напівкіл. Візерунчасту смугу можна пов'язати окремо, потім акуратно пришити її до готового виробу трикотажним швом. Ретельно розрахуйте необхідну кількість петель для облямівки - воно має співпасти з числом петель кромки.
4
Виконайте в якості зразка смугу узору «ялинки», або «пірамідки». Наберіть на прямі спиці петлі - їх число має ділитися на 15 (наприклад, 30) плюс 2 петельки.
5
Починайте перший ряд узору з двох виворітних петель. Потім послідовно повторюйте такі чергування петель: додайте 1 петлю (вона вив'язується з сусідньої дужки), потім зробіть 3 лицьові; 2 виворітні петлі, потім 3 петлі пров'язуються спільно як виворітна; пара виворітних і 3 лицьові; додати 1 петельку і знову пара виворітних. За цим зразком закінчите ряд.
6
У другому ряду «ялинок» зробіть пару лицьових петель, потім починайте чергувати: дві пари виворітних і 5 лицьових петель; знову дві пари виворітних і пару лицьових. Повторюйте так до кінця ряду.
7
Приступайте до третього ряду. Він розпочнеться з 2 виворітних петель, після чого послідують чергування: 1 петля додається; 4 лицьові петлі; 1 виворітна; 3 петлі разом виворітної; ще виворітна і 4 лицьові; додається петля і вив'язуються дві виворітні. Повторюйте ці маніпуляції, поки ряд не закінчиться.
8
Четвертий ряд візерунчастою облямівки починається з 2 лицьових петель. Тут потрібно послідовно повторювати такі елементи візерунка: 5 виворітних петель і 3 лицьові; 5 виворітних і 2 лицьові.
9
Починайте п'ятий ряд. На його початку - пара виворітних, потім повторюються чергування петель: додається петля, після неї вив'язуються 5 лицьових; 3 петлі пров'язуються виворітного; ще 5 лицьових; додається нова петелька; нарешті, 2 виворітні петлі завершують першу ділянку візерунка. Повторюйте його до початку шостого ряду.
10
Шостий ряд завершить низку раппортов- «пірамідок». Він виконується в такій послідовності: 2 лицьові, потім повторюються: 6 виворітних і 1 лицьова; знову 6 виворітних і 2 лицьові.
11
Завершіть ряд та оцініть отриману в'язану облямівку. Якщо ви хочете зробити її більш широкою, повторюйте візерунок з першого по шостий ряд необхідну кількість разів.
Корисна порада
Якщо ви хочете красиво оформити низ і рукави одягу, але не впевнені у своєму рукодільні майстерності, випробуйте ще більш простий спосіб в'язання облямівки. Виконайте панчішної в'язкою вузьку смужку-шнур, сформуйте з неї петлі і акуратно пришити їх до крайок виробу.