Як в'язати спинку спицями.

При в'язанні спицями великих моделей одягу, що складаються з окремих деталей крою, рекомендується починати роботу з задньої частини виробу. Вам може знадобитися відкоригувати глибину вирізу, декоративні деталі або основний візерунок, а при нестачі пряжі використовувати нитку іншого кольору. Все це легко зробити з переду, коли спинка вже готова. Перш ніж приступати до роботи, необхідно дізнатися щільність вашого в'язання та звірити її з схемою крою вироби необхідного розміру.
Вам знадобиться
  • - сантиметр;
  • - форма;
  • - 3 спиці (дві робочі і одна допоміжна);
  • - праска;
  • - бавовняне полотно;
  • - шпильки;
  • - 2 мотка пряжі.
Інструкція
1
Зв'яжіть контрольний зразок візерунка майбутньої спинки. Часто цю деталь одягу виконують гумкою (лицьова-виворітна або 2 лицьові-2 виворітні), потім переходять на лицьову гладь. Можна також в'язати спинку будь-яким рельєфом. Кожен бере участь у створенні вироби візерунок, необхідно виконати у вигляді квадратного полотна розміром 10х10 см.
2
Покладіть зразки в'язання лицьовою стороною вниз на м'яке бавовняне полотно, приколіть з куточків шпильками і отпарьте. Тепер полотно злегка розтяглося в ширину - саме за таким зразком надалі можна буде точно розрахувати необхідну кількість петель і рядів.
3
Починайте в'язання спинки з гумки і зробіть еластичне полотно заввишки приблизно в 8 см. Тепер вам знадобиться трохи розширити роботу за допомогою рівномірної надбавки петель. Додаткові петельки пров'язуються з поперечних ниток (протяжок) між сусідніми петлями.
4
Для додавання однієї петлі вводите спицю під протяжку ззаду вперед, після чого перекрутите нитку і пров'яжіть утворилася нитяну дужку лицьової. Щоб необхідну кількість петель було додано до полотна рівномірно, розділіть роботу на рівні проміжки.
5
Продовжуйте в'язати задню частину виробу прямими і зворотними рядами обраним візерунком. В кінці ряду робіть кромочні петлі. Зверніть увагу: якщо на спинці вив'язуються опуклі малюнки та орнаменти, то поруч з майбутніми сполучними швами повинні бути хоча б 2-3 лицьові або виворітні петлі. Інакше шви вийдуть надто грубими.
6
Можна в'язати просту спинку вироби у вигляді прямокутника, потім на потрібній висоті закрити петлі. Щоб надати виробу більш витончену форму, необхідно сформувати пройми рукавів. Висоту одягу від низу гумки до початку пройм розраховуйте індивідуально.
7
Для пройм петлі потрібно збавляти на кожному другому ряду - так полотно буде плавно закруглятися з кожного боку. Наприклад, вам треба симетрично (ліворуч і праворуч) скоротити в'язання на 6 петель. Пров'язуйте спільно пару сусідніх петелек: - в перший прийом скорочується по 4 петлі з кожного боку; - 6 разів закривається по 2 петлі; - 7 разів - по 1 петлі.
8
Зазвичай спинка в'яжеться або зовсім без горловини, або з неглибокою лінією вирізу (близько 2 см в глибину). Класичне закруглення створюється шляхом зменшення петель по краях горлечка. Для цього спочатку вивірити лінію горловини згідно викрійці і щільності в'язання, потім відзначте певну кількість центральних петель (ширина вирізу).
9
Чи не пров'язуйте відмічені петлі в поточному ряду, а зніміть їх на допоміжну спицю. Тепер вам доведеться працювати паралельно з двома окремими мотками пряжі.
10
Заокруглення горлечка спинки робіть в кожному другому ряду. Спочатку з кожного краю симетрично закрийте по 6 петель, потім - по 2, і в останній прийом всього 1 петельку.
11
Одночасно з формуванням горловини зазвичай роблять і скоси плечей. Зменшуйте певну кількість петель з двох сторін, в кожному другому особовому ряду. Щоб з'ясувати необхідний кут скосу (і кількість збавляти петель), рекомендується заздалегідь виконати зразок і звірити його з схемою крою. Якщо спинка досягла необхідної довжини, закрийте останні петлі кожного плеча.
Корисна порада
Після виконання невеликої ділянки спинки гумкою і основним узором, обов'язково перевірте ширину полотна. При необхідності роботу можна розпустити. Допустимою вважається похибка в 3-4 см. Проте в цьому випадку доведеться зробити відповідні корективи при в'язанні переду - зробити його вже або ширше. Невеликі похибки можна завуалювати, побудувавши нову лінію з'єднувального бокового шва.