Як зв'язати рюші.

Прикрасити як зшиту, так і в'язану одяг можна воланами, оборками та рюшами. На дитячому одязі особливо доречні будуть рюші, але вони непогано підходять для обробки жіночих спідниць, суконь, кофтинок або шапок. Рюші можна в'язати гачком і спицями з пряжі того кольору, в якому виконано основний виріб, або контрастного.
Вам знадобиться
  • - середня по товщині пряжа;
  • - відповідні її товщині спиці;
  • - виріб, який потрібно прикрасити.
Інструкція
1
Використовуйте для в'язання рюшів кілька способів. В'яжіть деталі окремо, а потім пришийте або прив'яжіть їх до виробу, або зробіть їх його продовженням. Перший спосіб краще використовуйте для обробки кокетки або поперечних оборок спідниць, другий - для обробки горловини або рукавів. Рюші, пришивати до виробу, в'яжіть з розрахунком кількості петель, яке повинно точно відповідати довжині краю, куди будете пришивати обробку.
2
Зв'яжіть 1-й ряд виворітними петлями. Зніміть у 2-му ряду кромочную, потім за допомогою прямого або зворотного накиду з 1 петлі зробіть 2 або 3, дивлячись який пишності рюш вам необхідний.
3
Пров'яжіть 2-й ряд виворітного в'язкою. Наступні пару рядів в'яжіть панчішної в'язкою, далі звичайним способом закрийте петлі. Якщо вам необхідно зробити широкий рюш, перед тим, як закривати петлі, пров'яжіть ще 2-4 ряди лицьовій, або виворітного в'язкою.
4
Щоб обробити рукава і горловину, зв'яжіть великий рюш, який надвязивается, а не пришивається. Зв'яжіть потрібної довжини деталь, закінчите виворітний ряд на прямих спицях. Поверніть роботу, в'яжіть з кожної петлі 2 або 3, як у першому способі. Потім в'яжіть ряди до необхідної ширини рюша панчішної в'язкою. Закрийте петлі.
5
Якщо край вироби не виходить розпустити, акуратно обріжте кромку, висмикніть нитку, потім відокремте нитку і протягніть в петлі спицю. В'яжіть рюш також, як і попередніх прикладах.
6
Якщо кромка еластична і тонка, надвяжіте рюш. Нитку закріпіть на початку кромки, там де місце шва, під 1-ю петлю просмикніть праву спицю, витягніть робочу нитку. Таким же чином наберіть інші петлі, краще по лицьовій стороні.
7
Можливо, в кромці з кожної петлі знадобиться витягнути 2 або 3 петлі, це залежить від товщини пряжі і місця, де плануєте надвязивать прикрасу. Простежте, щоб кромка вироби не була сильно стягнута.
Іноді пов'язаному самостійно виробу не вистачає якоїсь родзинки, щоб зробити його зовсім вже неповторним. Особливо це стосується дитячих речей, коли так хочеться одягнути свого дитинчати покрасивее, і так, щоб це було оригінально і несхоже на інших. В цьому випадку на допомогу приходить рюш, зв'язати який зовсім не складно, а прикрасити ним можна і горловини, і рукава вироби, а також використовувати у вигляді самостійного прикраси на одязі.
Вам знадобиться
  • Гачок, нитки.
Інструкція
1
Зв'яжіть гачком ланцюжок з повітряних петель, довжина якої повинна бути довжині рюша, який ви збираєтеся зв'язати.
2
Пров'яжіть останній стовпчик, після чого переверніть роботу вертикально і пров'яжіть дві петлі підйому, щоб збільшити висоту ряду. Пров'яжіть п'ять-шість стовпчиків з накидом, в кожному наступному вводячи гачок під останній стовпчик ряду попереднього.
3
Поверніть смужку в горизонтальний напрямок і пров'яжіть п'ять-шість стовпчиків з накидом в перший квадратик.
4
Знову переверніть смужку вертикально, залишивши кінець її ззаду, і пров'яжіть п'ять-шість стовпчиків з накидом за другий стовпчик попереднього ряду.
5
Знову поверніть смужку горизонтально, повернувши її виворітного стороною до себе, і пров'яжіть в другій квадрат п'ять-шість стовпчиків з накидом.
6
Поверніть смужку у вертикальне положення, так, щоб квадратики опинилися спереду, і пров'яжіть за третій стовпчик п'ять-шість стовпчиків з накидом.
7
Далі продовжуєте в'язати рюш за заданим алгоритмом.
Зверніть увагу
Чи не переплутайте кроки у виготовленні рюша, ретельно стежачи за тим, який саме стороною повертати до себе ланцюжок. Інакше ризикуєте замість рюша отримати спіральку.
Корисна порада
Ширина рюша в чому залежить від товщини нитки, тому намагайтеся вибирати нитки тонкі й рівні, щоб виріб виглядав максимально красиво.