Як нагострити ковзани в домашніх умовах.

Для отримання задоволення від катання на ковзанах необхідна їх заточка. Не завжди є можливість звернутися до професіоналів для виконання цієї процедури, і тоді доводиться гострити ковзани в домашніх умовах. Існує два способи заточування - з жолобком і без нього.
Вам знадобиться
  • - наждак
  • - круглий напилок
  • - дрібнозернистий брусок
Інструкція
1
Для того, щоб нагострити ковзани в домашніх умовах, приготуйте звичайний наждак (електродвигун, напрямна пластина і шліфувальний круг). З його допомогою необхідно зробити жолоб (для нових ковзанів) або поглибити його (для ковзанів, які сильно затуплені).
2
Після цього за допомогою круглого напилка, діаметром приблизно десять міліметрів, необхідно вручну вивести правильну форму жолоба, при цьому одночасно відбувається і заточка країв. Жолоб варто робити в розрахунку на те, що його глибина повинна становити не більше 0,5-0,6 міліметрів. Не менш важливим є те, щоб не відбулося завалювання жолоби в яку-небудь сторону. Для того щоб це проконтролювати, необхідно поперек желобка накласти плоску (обов'язково рівну) поверхню. Вона повинна бути повністю перпендикулярна лезу (відхилення не більше 3 градусів). Після виконання цієї процедури, необхідно скористатися дрібнозернистим бруском, щоб зняти задирки.
3
Деякі виробляють заточку ковзанів без жолобка. Цей спосіб значно легше. Щоб нагострити ковзани в домашніх умовах без жолобка (або, як ще називають - канавки), також необхідна наявність наждака, або напилка (у випадку з напильником доведеться докласти чимало зусиль для заточування ковзанів). Причому як в описаному вище, так і в цьому способі потрібно звернути увагу на те, щоб інструментальна твердість стали напилка була вище твердості сплаву, з якого виготовлено лезо. Закріпивши ковзани, потрібно приступити до заточенню. Принцип заточки простий - необхідно точити підошву леза під прямим кутом до його бічних стінок.
4
Після проведення заточки потрібно перевірити її правильність. Справити цю операцію нескладно - потрібно подивитися, як ковзани коштують на поверхні льоду. Якщо все вироблено правильно, то і стояти вони будуть прямо і рівно. При проведенні процедури заточування ковзанів слід пам'ятати, що від правильної їх заточки буде залежати зручність і комфорт катається.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZudxwNRu0fs