Як почистити шапку з білої норки.

З часом ваша улюблена шапка з білої норки може втратити свою колишню привабливість і колишній вигляд. Хутро стає жовтим, що виглядає вельми не естетично. Так як же почистити в домашніх умовах норкову шапку і повернути їй первозданну білизну?
Вам знадобиться
  • - трилітрова банка, рушник, крохмаль;
  • - пшеничні або житні висівки, щітка;
  • - манна крупа, таз;
  • - бензин, крохмаль , палена магнезія;
  • - перекис водню, гліцерин або оцет.
Інструкція
1
Вам буде потрібно трилітрова банка, яку слід перевернути і обмотати рушником. Надіньте зверху норкову шапку , таким чином, ви полегшите собі роботу (вона не буде крутитися). Кращий засіб для чищення білого хутра - картопляний крохмаль. Насипте його, не шкодуючи, по всій поверхні виробу, акуратно розтирайте і мисліть крохмаль чистими руками доти, поки порошок не збере всю пил і бруд. Потім ретельно струсіть шапку і розчешіть. Якщо висипати крохмаль сірого кольору - повторіть процедуру ще раз.
2
Почистити білу норкову шапку можна таким способом: пересипте ворс нагрітими пшеничними або житніми висівками, вони є адсорбентом і відмінно вбирають бруд. Обережно перетирають хутро між пальцями, щоб вся пил вбралася в висівки. Потім струсіть адсорбент і почистіть шапку м'якою щіткою або гребінцем. Рекомендується чистити хутро норки проти зростання ворсу, але тільки в одну сторону.
3
Білий хутро норки відмінно чиститься за допомогою манної крупи. Попередньо відсічі підкладку і виперіть руками. Насипте в таз пару кілограм манної крупи і, поклавши шапку , акуратно перебирайте хутро, як ніби ви перете. Потім гарненько струсіть головний убір і пропилесосьте одежної щіткою. Після даної процедури хутро стане білим і пухнастим. Пришийте чисту і висушену підкладку.
4
Білу норкову шапку можна почистити кашкою з очищеного бензину (для запальничок або авіаційний), крохмалю та паленої магнезії. Перед обробкою акуратно струсіть хутряний виріб і рівномірним шаром нанесіть приготовлену кашку, втирайте проти зростання ворсу. Залиште шапку підсихати на деякий час. Потім струсіть підсохлий порошок і обережно виколоти хутро, розчешіть. Можливо, вам буде потрібно не одна така обробка, ворс стане чистим та білим, а запах бензину зникне через пару днів.
5
Щоб відбілити пожовклий хутро норки, візьміть перекис водню і змочіть в ній ватяний тампон. Протріть шапку і поставте на яскраве сонце. Щоб надати хутряному виробу блиск, протріть його ватяним тампоном, змоченим в розчині оцту або гліцерину.
У наші суворі російські зими не обійтися без хутряних шапок. Вони непродуваемие і дуже теплі. Щоб такі шапки довго служили, за хутром потрібно ретельно доглядати, правильно зберігати, а перед зберіганням очищати від забруднень.
Вам знадобиться
  • Крохмаль
  • Авіаційний бензин
  • Манна крупа
Інструкція
1
Перший спосіб очищення хутра від бруду - за допомогою крохмалю. Потрібно взяти достатню кількість сухого крохмалю, а потім акуратно втирати його руками в хутро. Зверніть увагу на те, щоб ваші руки і хутро були сухими. Деякий час крохмаль потрібно втирати в хутро, потім шапку струшують і акуратно вибивають. Процедуру такого роду повторюють кілька разів. Останній раз норкову шапку потрібно особливо ретельно вибити і вичистити від крохмалю, щоб його частинки не залишилися всередині хутра.
2
Для того, щоб почистити забруднився хутро на шапці, можна зробити суміш для чистки хутра, в яку входять крохмаль і бензин. Але бензин повинен бути максимально очищений, як, наприклад, для запальничок. З крохмалю і бензину потрібно змішати кашку і акуратно нанести її на шапку . Після цього слід почекати, поки бензин висохне, а потім ретельно струсити залишки крохмалю з шапкі.Вніманіе! Таким чином можна обробляти тільки хутро темного кольору.
3
Якщо норкова шапка була біла, а стала жовтою - то це може бути не бруд, а вигоряння хутра. Таку шапку практично неможливо очистити, можна тільки перефарбувати. Перефарбовування шапки краще довірити професіоналам, так як це непроста технологія.
4
Якщо домашні способи очищення хутра вам не допомогли, тоді слід звернутися в хімчистку, де вам вже гарантовано зможуть допомогти.
Корисна порада
Якщо шапка дуже сильно забруднена, можливо, слід відразу звернутися в хімчистку.