Як робити діагностику авто.

Непередбачена ситуація, при якій автомобіль несподівано відмовляється працювати, не таке вже й рідкісне явище серед автолюбителів. Щоб виявити причину несправності, необхідно провести повну діагностику авто. При бажанні це можна спробувати зробити і самостійно, не звертаючись до СТО.
Вам знадобиться
  • - ключ запалювання.
Інструкція
1
Визначте, чому автомобіль не заводиться. Першим ділом вставте ключ запалювання в замок і спробуйте провернути його. Якщо він не провертається, значить в машині заблоковано рульове колесо. Щоб виправити це, з повертання ключа одночасно похитуйте кермо. Після даної дії машина повинна завестися.
2
Перевірте інші варіанти, якщо цього не відбулося. У тому випадку, коли не змінюється нічого, значить, у вас проблеми з акумулятором - він повністю розряджений. Тоді вам потрібно зарядити акумуляторну батарею. Якщо зараз ви не маєте такої можливості, руште з місця, попросивши накинути клеми на сусідній автомобіль , і рушайте в місце, де можна зарядити АКБ.
3
Перевірте лампи. Якщо вони спалахують і відразу ж гаснуть і при цій дії чутні характерні клацання, відповіддю буде та ж проблема - посаджений акумулятор. Його також треба зарядити.
4
Прислухайтеся до звуку, який видає автомобіль в той момент, коли ви його намагаєтеся завести. Якщо ви чуєте тільки дзижчання (це звук стартера), але ніякі інші елементи автомобіля не активуються, значить, проблема полягає в несправності обгонів муфти або тягового обладнання. В цьому випадку ви не зможете самостійно усунути неполадку, тому потрібно відбуксирувати машину в автосервіс. Також перевірте клеми АКБ, так як вони можуть бути окислені.
5
Зверніть увагу на стартер знову. Він може добре набирати обертів, але автомобіль буде відмовлятися заводитися. Це один з найбільш неприємних і складних випадків, так як оповіщає водія про те, що проблема криється в одній з деталей, що знаходяться під капотом, яку можна знайти самостійно.
6
Перевірте також двигун, так як він може бути перегрітий. Цю несправність можна визначити за такими ознаками. Температурний покажчик в даному випадку буде перебувати в червоній зоні, а під капотом ви виявите пар.
Корисна порада
Якщо ви констатували перегрів двигуна, негайно припиніть всі операції з автомобілем і зверніться в найближчу станцію технічного обслуговування.