Розпис обробної дошки: Як зробити своїми руками.

Художня обробка дерева була здавна поставлена на Русі на широку ногу. Для розпису посуду використовувалися численні традиції, що збереглися до цих пір. Городоцька та хохломская - одні з найпопулярніших.
Вам знадобиться
  • - фарби (залежно від техніки - гуаш, акрил або інші);
  • - дерев'яна заготовка;
  • - кілька видів наждачного паперу;
  • - альбом для малювання;
  • - кисті різних розмірів;
  • - олівець;
  • - палітра;
  • - лак.
Інструкція
1
Подивіться на декілька зразків роботи в різних техніках. Вивчіть форми і кольору. По можливості відвідайте художню школу, що займається конкретним видом розпису. Досвідчений педагог розповість вам, як правильно змішати фарби, оформляти підмальовки, готувати дерево до обробки та ін.
2
Освойте базові елементи техніки, малюючи їх на папері. Спочатку просто повторюйте елементи, які бачите на інших роботах. Не поспішайте, стежте за якістю, а не за швидкістю. Річ має прослужити вам довгий час, буде шкода витрачених сил, якщо ви помилитеся при нанесенні малюнка.
3
Потренируйтесь в складанні композицій. Обведіть заготовку обробної дошки на кількох аркушах. Намалюйте на кожному начерк олівцем декількох варіантів майбутнього орнаменту. Намагайтеся заповнювати простір рівномірно.
4
Якщо техніка має на увазі, що фон буде не білим, то нанесіть на ескіз відповідний колір і дочекайтеся, коли він висохне. До фарбуванню переходите тільки після цього етапу. Завдяки такій хитрості у вас не виникне проблем з сполучуваністю кольорів на готовому малюнку. Приміром, в Городоцької розпису фон завжди блідо-жовтий. Через це фіолетовий колір небажаний (буде виглядати різко), зате добре поєднуються червоні, сині та зелені кольори.
5
Обробка заготовки відбувається в кілька етапів. Намочіть її помірною кількістю води і дочекайтеся, коли дошка злегка розбухне і стане зовні сухою. Пройдіться по ній грубозернистою наждачкою. Повторіть ще два-три рази, кожен раз зменшуючи зернистість наждачного паперу. Потім покрийте дошку спеціальною фарбою-основою (як правило, жовтої) і знову відшліфуйте.
6
Нанесіть малюнок на дошку спочатку олівцем, потім фарбами в кілька шарів. Перед нанесенням кожного нового шару дочекайтеся повного висихання попереднього. Потім залиште дошку на добу для остаточного висихання. Слідкуйте, щоб фарба не потріскалася, не кладіть дошку поряд з батареєю.
7
Лак теж наноситься в два-три шари. Цей етап проводиться в провітрюваному приміщенні, подалі від джерел вогню. Між нанесенням кожного шару вичікуйте як мінімум по 12 годин. Слідкуйте, щоб поверхня не запорошилася. Після останнього шару почекайте добу.
8
Покладіть дошку малюнком на стільницю, зверху покладіть м'ясо або овочі. На розписаної вами дошці можна різати.