Як вибирати автомобіль при покупці. Як перевірити двигун при покупці.

  •  Купівля автомобіля - хвилююча подія для кожного автолюбителя незалежно від його стажу. Опинившись перед великим вибором, багато хто може зробити дурість і купити зовсім не те, що їм потрібно. Або попастися на виверти шахраїв і просто недобросовісних продавців. Тому так важливо не помилитися в момент придбання машини.
  •  Заздалегідь визначте для себе, для яких цілей потрібен автомобіль. Під час покупки пам'ятайте про призначення майбутньої машини, щоб не випробовувати масу незручностей при його використанні. Наприклад, якщо є необхідність в поїздках на дачу, риболовлю, полювання, необхідний позашляховик. З іншого боку, велика машина доставить багато незручностей при русі по місту.
  •  Обов'язково робіть пробну поїздку, навіть якщо купуєте новий автомобіль. Якщо авто купується для іншої людини (родича чи друга), здійснювати тест-драйв має саме він. Під час тест-драйву сконцентруйтеся на своїх відчуттях. Якщо машина чимось некомфортна, обов'язково спробуйте іншу модель або марку.
  •  Досконально з'ясуйте всі деталі сервісного обслуговування. Навіть якщо плануєте обслуговувати машину самостійно, завжди з'явиться необхідність звернутися в автосервіс. Прагніть до того, щоб станції обслуговування для вашої моделі були доступні як по віддаленості, так і за цінами. Крім того, дізнайтеся про наявність проблем із запчастинами, про терміни ремонту і якості виконання робіт.
  •  Купуючи машину в кредит, самостійно розрахуйте суму всіх платежів по кредиту. Часто при покупці авто в кредит на 3 роки за автомобіль доводиться значно переплачувати. Крім того, банки часто нав'язують певні страхові компанії з підвищеними тарифами. Порівнюючи вартість автомобіля в різних салонах, дивіться не тільки на цінник, а й порівнюйте загальну вартість машини разом з переплатою за кредіт.Нікогда Не довіряйте рекламним цінами. Вони завжди занижуються як мінімум на суму податку. Крім того, у автосалону може бути власний обмінний курс доларів або євро, що відрізняється від офіційного в ту сторону, яка вигідна продавцю. Ретельно перевіряйте всі нав'язувані додаткові послуги і деталі. Все, що зазначено в листі комплектації, повинно входити в ціну автомобіля. Відмовтеся від додаткових послуг, якщо вони вам абсолютно не потрібні.
  •  При купівлі вживаного автомобіля обов'язково проводите діагностику, навіть якщо купуєте його в салоні. Ніякі знання про пристрій автомобіля, ніякої автомеханік не зможе дати повну інформацію про машину без вимірювального і тестового обладнання. Наприклад, виявити «потопельника» або «перевертиша», що пройшов якісний ремонт, може тільки ремонтно-діагностична апаратура.
  •  Не купуйте авто у підозрілих і просто малознайомих осіб. Навіть якщо вас не «кинуть», автомобіль може виявитися викраденим, нерозмитненим або «убитим» (колишнє таксі). Знайти недобросовісного продавця буває важко. З юридичної точки зору купувати машину найкраще в автосалоне.Не скупіться. Низька ціна повинна насторожити вас. Ретельно перевіряйте юридичну чистоту і технічний стан дешевих автомобілів. А найкраще - не купуйте, якщо не маєте зв'язків у відповідних органах. І не вірте запевненням продавців кшталт «терміново гроші потрібні». Як правило, терміново і зі знижкою машина продається або родичам, або хорошим друзям.
  •  Будьте гранично уважні при оформленні документів. Будь-яку помилку виправити згодом буде складно. Простежте, щоб в сервісній книжці стояла дата продажу, інакше гарантія розраховуватиметься виходячи з дати виробництва автомобіля. У довідці-рахунку обов'язково повинні бути дата і місце складання документа, суть та умови угоди, ціна авто і докладні відомості про нього, повне найменування та адреса торгуючої організації, дані покупця.