Навіщо потрібні щеплення.

З дитячих років і до старості люди стикаються з різними щепленнями. Деякі від них робляться лише раз в житті, деякі ж вакцини вводяться через певні проміжки часу. Але навіщо ж потрібні щеплення?
Метою створення будь-якої щеплення є вироблення людиною імунітету до певного захворювання. В основі складу вакцини лежить антиген хвороботворних бактерій або вірусів. Він являє собою: - ослаблений, але ще живий вірус; - мертві віруси або його елементи; - білки, властиві лише представникам одного віруса.Незавісімо від того, з чого зроблена вакцина, вона підстьобує імунітет до вироблення антитіл, що пригнічують нібито живі вірусні клітини. Насправді ж ніякої вірусної атаки немає, вакцина попросту обманює імунітет, змушуючи його побороти неіснуючу хворобу. Результатом вакцинації стає поява у людини імунітету, який дозволить або уникнути захворювання, або зменшить силу його протікання. Є ряд щеплень, які ставляться з перших годин і днів життя дитини. Це щеплення від гепатиту В, туберкульозу, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи, свинки. Якщо їх не зробити, життя дитини може загрожувати серйозна небезпека - імунітет малюків набагато слабкіше, ніж у дорослих. Безумовно, згідно з чинним законодавством, батьки вправі відмовитися від щеплення дитини. Відстрочити вакцинацію може порекомендувати і лікар за медичними показаннями. Завдяки щепленням у всього людства пропав страх перед смертельними хворобами: віспою, поліомієлітом, кором, краснухою, які раніше вбивали й калічили мільйони людей. Вакцинація - це запорука здоров'я. Безумовно, хвороби відвідуватимуть щепленого людини, але нехай це буде проста застуда, збудників якої відоме практично тисяча, ніж те, від чого може виникнути ризик смертельного результату.
Щеплення - введення в організм людини вакцини, яка створює штучний імунітет до певної хвороби. Що з'явився на світ дитина має імунітет, набутий через плаценту матері, але з часом його захист слабшає. Вакцинація сприяє виробленню антитіл, які допоможуть захистити організм дитини від хвороби.
При вакцинації відбувається штучне введення в організм дитини ослаблених мікроорганізмів, бактерій або вірусів. При цьому починається вироблення антитіл, так як організм отримав команду про виниклу загрозу, яку потрібно негайно усунути. Оскільки імунна система справила реакцію на адресу чужорідних організмів, то вона буде вже готова на повторний відповідь, якщо вірус спробує знову пробити захист. Щеплення не рекомендується робити в період, коли імунітет дитини ослаблений: застуда чи якась інша інфекція, алергічна реакція від попередніх щеплень, вступ дитини у садочок або школу (стресова ситуація). Існує певний графік вакцинації для дітей. Педіатр зобов'язаний направляти малят на щеплення відповідно до їх віку. На жаль, багато батьків бояться робити щеплення своїм дітям. Це пов'язано з тим, що ЗМІ часто оповідає про побічні дії вакцинації. Але різні реакції можуть викликати не тільки щеплення , а й ліки. А без багатьох обов'язкових щеплень дітям не можна обійтися. Наприклад, від кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту, дифтерії, кору, правця, краснухи дитини зможе захистити тільки вчасно проведена вакцинація. Якщо батькам пропонують на вибір вакцину вітчизняного та іноземного виробництва, не потрібно сумніватися в неефективності тій чи іншій. Обидві вони відповідають вимогам ВООЗ та захистять дитину від захворювання. Після щеплення у дитини може трохи піднятися температура, з'явитися набряк або почервоніння на місці ін'єкції, погіршитися загальний стан. В цьому випадку побічна реакція повинна пройти протягом 3 днів. Після щеплення від кору, краснухи та паротиту можлива поява ускладнень протягом 5 - 14 днів. У разі підвищення температури понад 38 градусів рекомендується звернутися до лікаря.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=z_VTltkp7hI