Які вітаміни потрібні для нігтів.

Нігті моментально реагують на дефіцит будь-якого вітаміну або мінералу в організмі людини. Вони то сохнуть, то шаруються, то ламаються. Іноді змінюється їх колір, з'являються підозрілі плями і вм'ятини. За ними стає все важче доглядати. Вони потребують особливої уваги та турботи.
Інструкція
1
Не забувайте, що частина вітамінів і мінералів людина отримує з продуктів харчування. Вітамінні препарати та харчові добавки використовуйте обережно, попередньо обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, т.к. деякі з препаратів можуть не засвоюватися організмом і навіть завдати йому шкоди.
2
При дотриманні дієт пам'ятайте, що нігті швидко реагують на зменшення і дефіцит необхідних речовин. З'являється ламкість, тьмяність, шорсткість. Харчування має бути підібрано індивідуально, раціон ретельно збалансований.
3
Якщо край нігтьової пластини потовщується, то це може сигналізувати про дефіцит вітамінів А і Е. В такому разі не позбавляйте свій організм рослинних нерафінованих олій і обов'язково вживайте вершкове масло.
4
Сухість і ламкість нігтів викликає нестача в організмі йоду, магнію і кальцію. Ці речовини містяться в морській капусті, морепродуктах, а також в моркві, шпинаті, ананасах. Обов'язково вживайте більше свіжих фруктів і овочів. Не виключайте яйця, сир, горіхи, молоко, сир. Крім того, ці ж продукти містять і біотин - вітамін Н, необхідний для підтримки здоров'я і краси жінки. Без достатньої кількості кальцію ваші нігті не будуть здоровими. Уважно поставтеся до того, що кальцій краще засвоюється в організмі під дією сонячних променів - вітаміну D.
5
Для достатньої кількості магнію в організмі регулярно вживайте бобові, насіння, горіхи. Хорошим джерелом цього елемента є зерновий хліб, цільні крупи, молочні продукти. В них також містяться вітаміни групи В, РР, необхідні, щоб виключити тьмяність нігтів , їх нездоровий колір.
6
При нестачі заліза в організмі виникає загальна слабкість. Як наслідок можуть виникнути проблеми не лише з нігтями. Тому дуже важливо підтримувати баланс цього елемента в організмі. Яблука, банани, гречана крупа - основні джерела заліза. Слідкуйте за тим, щоб вони були присутні у вашому раціоні. Тим більше, що вони дуже смачні і поживні.
7
Вживайте більше зелені і фруктів. Кремній і вітамін С, що містяться в них, вбережуть ваші нігті від розшаровування, білих плям, заглиблень у вигляді точок, різних грибкових інфекцій.
8
Поєднуйте здорове збалансоване харчування і вітамінні зовнішні засоби для нігтів , що забезпечить їх належне здоровий стан. Зовнішні засоби слід застосовувати більше для захисту нігтів від агресивного впливу навколишнього середовища.